Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vény nélküli vastabletta...

Vény nélküli vastabletta szedése orvosi utasítás nélkül lehet ártalmas? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sokáig szedtem,mert előtte nagyon sokszor volt hogy nem kaptam levegőt rendesen,ujjaimból elment a vérkeringés,szédültem....Kiderült,hogy elég durva vashiányom van,akkor kaptam is tablettát (receptköteleset),de egy fél-1 év után nem írt fel többet az orvos,mert vérvétel után kiderült,hogy már jó a vasam,tünetek meg is szűntek (hát,az elfogadható szint felett volt kb)...Most 2-3 hónapja megint kezdenek hasonló tünetek előjönni,de háziorvost váltottam,aki szerint az érettségi miatti stressz miatt lehet,na de akkor korábban is előjött volna ez,meg már kiderült,hogy nincs miért idegeskednem...Kedden megyek hozzá,addig szedjem amit vetem,vagy inkább ne?

2015. jún. 3. 12:03
 1/3 A kérdező kommentje:
vettem*
2015. jún. 3. 12:06
 2/3 anonim ***** válasza:
ne vegyél be, mert addigra megdobhatja a vasszintedet, és nem fogja kimutatni a vértesztben a vashiányt (ha van)
2015. jún. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A vény nélkül kapható készítmények tulajdonképpen semmit nem érnek. Csak nagyon minimális hatóanyagot tartalmaznak, mert a vas túladagolható és az komoly problémákat tud okozni. Maximum szintentartásra valók. A vényköteles verziót is hónapokig kell szedni a megfelelő eredmény érdekében, tehát sejtheted, hogy nem fogsz nagy változást elérni egyik napról a másikra, nem ez fogja megváltoztatni az eredményeket. De rá van írva, mit tartalmaz, összevetheted azzal, amit szedtél.

Igazából ha akarod, szedheted nyugodtan. Most úgyis csak beutalót kapsz laborra, aztán ha megvan az eredmény kiértékeléskor mondhatod hogy ezt és ezt szedted.

2015. jún. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!