Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Crohn betegség + PCO együtt,...

Crohn betegség + PCO együtt, van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Crohn beteg vagyok, arról mindent tudok, a PCO új. Vannak itt olyan lányok, nők, akik tudnának anácsot adni,hogy mire számítsak ezzel a két betegséggel együttesen? Hogyan hatnak egymásra?

2015. jún. 8. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
facebookon keresd meg a pcos alapítványt
2015. jún. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mindkettőben segithetnek a gyógynövények, a természetes anyagok.Jobbulást!
2015. jún. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hát, egyiken sem segítenek önmagukban, abban biztos lehetsz...
2015. jún. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de a gyógynövények eltörpülnek pl. egy szteroidos kezelés mellett. Náthára biztos hatásos egy kis kamilla, de itt sajnos kicsit komplexebb dologról van szó.
2015. jún. 17. 18:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! A gyógynövények valóban nem olyan gyorsan fejtik ki a hatásukat, mint egy gyógyszer, viszont nincs káros mellékhatásuk. Köztük is található szteroidos hatást kifejtő, de minden mellékhatás nélkül.Elég komoly esetekben is tudnak segíteni.A crohn esetében is sok tapasztalat van, betegek esetleírásai amiből kiderül, hogy a sikertelen folyamatos gyógyszeres kezelés, azok mellékhatásai után milyen jó eredményt értek el a gyógynövényekkel.Ugyan ez a helyzet a PCO-val is.Sajnos az orvosi egyetemeken a gyógyszeres kezeléseket tanítják, nem a természetes megoldásokat, a megelőzést, de egyre több orvos ismeri fel, használja maga is és ajánlja.Egy próbát azért megérne ez a lehetőség is, ha a hagyományos megoldások nem segítenek, különösen, hogy akár orvosokkal konzultálva lehet megbeszélni, hogy mit mire érdemes fogyasztani.Jobbulást!
2015. jún. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendszeresen fogyasztok/fogyasztottam gyógynövényeket, mert én is a természetesség híve vagyok, de sajnos nekem nem segít, rá kellett jönnöm,hogy ez nagyon apró dolog egy nagy betegségnél. Jótékony hatásuk persze áldásos, de mindent együttvéve aprócska dolog csupán. Köszönöm,hogy leírtad a véleményed és köszönöm a jó kívánságokat is.
2015. jún. 18. 13:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az nagyon jó, ha a természetesség híve vagy, gyógynövényeket fogyasztasz.Miket próbáltál már? Az se mindegy, hogy mit, hogyan és milyen adagolásban fogyasztasz.Van pár konkrét tapasztalat betegek által megírva egy orvosi könyvben.Ha esetleg érdekel akkor szívesen beszkennelem és elküldöm emailben.
2015. jún. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen! A mail címem: g9e6q@citromail.hu


Főleg egy keveréket használok, amiben cickafark, kamilla, csipkebogyó, körömvirág és orbáncfű van, de ezen kívül szélhajtásra köményteát főzök, "csak simán" pedig kamillát, csipkehúst (hidegen áztatva a c-vitamin miatt) is szoktam inni. Általában egy evőkanálnyit forrázok le belőle, azt 10 percig állni hagyom és utána fogyasztom ízesítés nélkül.

2015. jún. 18. 16:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem baromság az egész gyógynövényes dolog. ahogy te is leírtad, ez nem egy takonykór, hogy majd kis c-vitamin helyrehozza... az meg, hogy van 2 beteg, akinek a beszámolója pozitív... hát, jaj!

megnézném azt a cukorbetegséget, amit gyógynövénnyel gyógyítani lehet!


Mondanám, hogy van tapasztalatom, de mégsincs. kicsit felemás a helyzetem.

Elvileg PCOS-es vagyok, de magát az insulin-rezisztenciát nem tudták igazolni. így ugyan szedem a metformint, de nincs igazán hatása.


Elvileg nem vagyok crohn-beteg, de ez sem volt mindig így. mondjuk azt, hogy diagnosztizálatlan bélgyulladás (jujj, vagy hogy is nevezték? nem fertőzéses gastroenteritis k.m.n. -nagyon utált rövidítés, mert tökéletesen leírja, hogy nem tudja, mi az), de gyógyszerezés szempontjából háziorvos, nőgyógyász, helyi szakorvosok rendszerint ibd-snek tekintenek, nehogy elrontsanak valamit.


Hogy mire számíts?

elvileg nem lehet gond, nem üti egymást a két betegség. sőt, vmikor a pcos-t (jut eszembe: pco-d van, vagy pcos-es vagy? nem ugyanaz) is kezelték kis dózisú szteroiddal.

ami gondot okozhat, hogy a metformin hatóanyag brutál hasmenést tud okozni. egyeseknél... meg ketteseknél. na jó, sokaknál. én sosem tapasztaltam, pedig a gasztrósom többször leállított már róla, hátha lesz javulás.

2015. szept. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egyébként azt tudtad, hogy ibd-ben a kamilla EGYÁLTALÁN nem jó??? szárít és hashajtó hatású.
2015. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!