Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha hirtelen minden előjel...

Ha hirtelen minden előjel nélkül hányingerem lesz+ gyomorgörcsöm az mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ma is hazaértem a suliból, tök jól voltam és hirtelen hánytam egyet. Engem is meglepett mivel előtte nem éreztem. Utána egy fél óráig hányingerem van, néha gyomorgörcsöm, van amikor ötpercente hányok de hasmenésem soha nincs. Fél óra után ugyanolyan hirtelen elmúlik ahogy jött. Ez így megy már vagy egy éve és két hetente átlagosan előjön. Evészavar nem lehet, normális a testsúlyom és rendesen eszem Egyébként nagyon (szinte kórosan) szeretethiányos vagyok, valószínű mert apukám nincs, anyukámmal meg szinte beszélőviszonyban sem vagyok, barátaim meg nem nagyon vannak, régen voltak, csak mióta apukám meghalt anyukám meg este 8 kor jön haza, vezetek egy háztartást 13 évesen és nincs időm találkozni velük. Máskülönben próbálok határozottnak mutatkozni (a sírást például akármilyen sírhatnékom van vagy bántottak el tudom fojtani ennek csak egy hátránya van:ha van egy stresszesebb napom van a suliban akkor óra kellős közepén előjelek nélkül sírógörcsöt kapok, aztán csak egy tanár van aki le tud nyugtatni, a többi egy fél óra után orvost hív) :( . Eszem ágában sincs pszichológushoz menni+ semmilyen orvosnál nem jártam még eddig ez ügyben. Ez a hányásos kórság lehet idegi alapon/lelki okokból? Milyen orvosnál kezdjek?

13/L-160/50

Előre is köszönöm annak akinek volt türelme végigolvasni és válaszol! :)



2015. jún. 10. 17:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelműen a stressz okozza, annak azért jó lenne utánamenni, nincs-e organikus elváltozás (reflux, eróziók, fekély a gyomorban, a vékonybél felső szakaszán), mert komoly szövődményei lehetnek.

Nagyon nagy ez a teher rajtad 13 évesen, jó lenne egy kicsit lejjebb adni a házimunkából és többet barátkozni.

Az, hogy magadba fojtod az érzelmeidet és próbálsz mindig határozottnak és erősnek mutatkozni, nagyon ismerős, a baj az, hogy ez egyenes út a pszichoszomatikus megbetegedésekhez és a magányhoz. Nem kell mindig Herkulesnek lenned!

2015. jún. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!