Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Microadenomát muszáj kezelni?

Microadenomát muszáj kezelni?

Figyelt kérdés
Nekem 3mm-es van. Egy éve állapították meg,azóta Bromoprictint szedek.Én nem szeretnék kisbabát,de az orvosom,mégis nagyon ragaszkodik hozzá,hogy szedjem a gyógyszert,pedig nem vagyok valami jól tőle...:/ Inkább az nyugtalanít,ha nem kezeltetem,lehet belőle valami baj?
2015. jún. 11. 00:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja,előre is köszönöm!
2015. jún. 11. 00:50
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 9 napig szedtem, de 9 napig nem kakiltam tőle, emiatt abbahagytam. Magától elmúlt később. Kiderült róla, hogy az nem adenoma, hanem az oltásokból és fogtömésből a szervezetbe került higany, ami vándorol a testben, és szeret az agyalapi mirigybe is menni.
2015. jún. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, ha egy év alatt még csak el sem múlt tőle, akkor mi haszna a gyógyszernek?...?
2015. jún. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát ez az...:/ Köszönöm,hogy írtál!

Szerintem,nekem tényleg adenoma,mert vannak hormonproblémáim is,de például a prolaktinom meg nem magas.Pedig tudtommal,azokkal ,vagy azokkal is szedetik ezt a gyógyszert,akiknek magas.Nincs tejcsorgásom se,meg semmi.Azt nem tudom,hogy elmúlt-e ,vagy legalább zsugorodott-e,mert ebben a hónapban fogok menni újabb MRI-re és akkor kiderül.Én már célozgattam rá az orvosomnak,hogy nem fogom szedni tovább,ha legalább nem ment összébb.Erre az volt a válasza,hogy akkor majd megpróbálunk egy másik gyógyszert... Igazából,én már nem akarom magamat gyógyszerekkel tömni,csak attól félek,ha nem kezeltetem,nem nőhet tovább,és esetleg nem lehet belőle rosszindulatú is?:( Egyszer leveleztem egy lánnyal,-akinek emlékszem,nagyobb is volt az adenomája- de ő úgy döntött,hogy nem szed rá gyógyszert,helyette áttér az egészséges életmódra.Azt nem tudom,hogy ettől elmúlt-e neki...

2015. jún. 11. 10:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hormonproblémám, a prolaktinom volt magas.:)

Azt elvileg az okozta, hogy a kis daganat nyomta az agyalapi mirigyet.

Szóval ha a nyomás az ok, akkor bármi nyomja, ugyanaz lesz a következmény.

2015. jún. 12. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hormonproblémám, a prolaktiniom volt magas.:)

Azt elvileg az okozta, hogy a kis daganat nyomta az agyalapi mirigyet.

Szóval ha a nyomás az ok, akkor bármi nyomja, ugyanaz lesz a következmény.

2015. jún. 12. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem se voltak a leírt tünetek, krónikus kimerültségem volt, és a magas prolaktin okozhat ilyet.

De úgy döntöttem, jobban együtt tudok élni a fáradtsággal, mint a mellékhatásokkal.

2015. jún. 12. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem,köszi,hogy írtál! :)

Megkérdezhetem,hogy neked mennyi volt a prolaktinod,ami magasnak számít?Nekem,most így nem tudom hirtelen,mennyi volt,de emlékszem,hogy még határértéken belül volt,de a doki szerint nem azt kell nézni,meg valami más hormonnak is köze volt nálam az egészhez,mármint ,ami befolyásolja a prolaktint is.Hát,nem tudom,ez mennyire hihető...:/ Most meg,szerintem,már nagyon alacsony. Na mindegy,hamarosan csak a végére járok,legalább is,remélem...

2015. jún. 14. 22:27
 9/11 anonim ***** válasza:
Jóval határértéken kívül volt, lehet, hogy kétszerese is.
2015. jún. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem,köszi,hogy írtál.

Hát,akkor nem tudom,nekem minek írta ezt a gyógyszert,mert nem volt magas..

2015. jún. 15. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!