Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epilepsziások milyen lázcsilla...

Epilepsziások milyen lázcsillapitót szedhetnek? 100 mg os lamolepet szedek

Figyelt kérdés

2015. jún. 23. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bármilyet, de


"kérdezze meg kezelőorvosát - gyógyszerészét"

2015. jún. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Szia!Egyrészt mennyi lázad van,nem kell mindjárt gyógyszer,de különben én 27 éve vagyok epilepsziás nagy rohamokkal, 200mg lamictalt szedek és 1000mg levilt,paracetamolt lehetbevenni,algopyrint,hüttőfürdőt,meleg vízhez vékony sugárban engedsz hideg vizet és abban csücsülsz ha nem megyle doki!
2015. jún. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
általában 38 körüli vagy 2-3 fokkal magasabb
2015. jún. 23. 12:41
 4/6 A kérdező kommentje:
és mennyi algopyrint szedsz?nincs mellékhatása?
2015. jún. 23. 16:27
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Szervusz , sorstárs! : )


47 éve születtem asztmával , epilepsziával . Nagyrohamok 10 éves koromtól.

Minden sz.rt kipróbáltak már rajtam , jelenleg Lamolepnél (2X200mg) és Keppránál (2X1500mg) tartok. (Ismert)gyógyszerérzékenységem nincs , de ettől függetlenül sem hívták fel a figyelmem arra ,

hogy bármelyik lázcsillapító "bezavarhat", "összeférhetetlen". Nálam hűtőfürdő és Algopirin

és mentő , "ami" segít. (pár évente vagyok lázas csak , de akkor 41-42 alá nem adom ,

rögtön "intenzívebbé" válik az élet , pillanatok alatt dögrováson vagyok )


Szerintem a válasz nem feltétlenül elegendő itt , mert egyéni , "személyre szabott" is lehet ,

kinek mit és abból mennyit : ne elégedj meg azzal a válasszal , amit itt kapsz!


Tapasztalatom szerint ajánlom: patikust kérdezz előbb: többet tudnak, mint egynémely orvos, aki nem vesz figyelembe "társbetegségeket" , kizárólag a maga szakterületét. Ha fél kiló leletet olvas el , akkor sem.

A patikusok ma már készségesek, időt szakítanak, ha kérdezel. Jómagam antibiotikumot kaptam már tüdőembólia után olyat , amit , ha addig szedek , mint a doki mondja , ma nem írkálok itt neked. (Ciprobay) Nem az akkori gyógyszereimmel volt "összeférhetetlen", de magával az epilepsziával , mint olyannal ! A patikus---aki több éve "ismert" , tudta , milyen egyéb bogyókat eszem---hívta fel a figyelmem arra , hogy talántán a Ciprobay nem kéne , kérdezzek orvost, nézzek utána!

Mint utóbb kiderült , másodszor születtem , amikor komolyan vettem a tanácsát.


Tudja a dokid az összes bajodat , patikaszeredet ( vény nélkül szedettet is ) , minden betegségedet ,

ne csak az aktuális betegségedet , amikor pedig átállítanak , azon melegében kérdezz , hogy az új gyógyszered mellett mit kell mellőzz , ha egyéb , "hétköznapibb" nyavalya talál meg !


Lamolep = Lamictal !

Ha a Lamolepre nem kaphatod meg a 90%-os támogatást , kérdezz utána , hogy a Lamictalt felírják-e helyette . Ugyanaz , ugyanúgy a lamotrigin a hatóanyag , viszont a havi adag az én esetemben 2672 forint , ami támogatás nélkül további 24.048 forint lenne !


Magánvélemény : ha Convulexet ajánlanak egykor az epilepsziádra , utasítsd vissza!

Zombit csinál a legtöbb nyavalyatörősből!


Legyen szép a napod

2015. júl. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Algopyrint tudom javasolni. Ibuprofen tartalmú lázcsillapítót kerüld! Kalmopyrin is jó, de ott nagyon figyelj oda a folyadékpótlásra és a sófogyasztásra is! A sót vissza kell pótolnod.
2017. jan. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!