Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van egy kis fehér pont a...

Van egy kis fehér pont a torkomban, a mandulámon és körülötte piros. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem észre, elég zavaró mert fáj kicsit amikor nyelek. Nem tudom mi lehet ez. Csak egy van, a bal oldali mandulámon és körülötte piros.

Valami betegség? Menjek el vele orvoshoz, vagy elmúlik?

Nem érzem amúgy magam egyáltalán rosszabbul, nem volt lázam, nem köhögök semmi.

Amúgy nem dohányzom, nem iszok alkoholt. 19 éves vagyok.

Itt egy kép, valamennyire látszik:

[link]



2015. jún. 30. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj el vele orvoshoz!
2015. jún. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez eléggé aftának néz ki, ami tulajdonképpen egy tök ártalmatlan kis nyálkahártya fekély. Magától is elmúlik kb 1-2 hét alatt, de ha gyorsítani akarod, használj szájvizet, vagy vannak rá ecsetelők. De ha nagyon aggódsz menj el orvoshoz :)
2015. jún. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez aftának néz ki, valószínűleg egy enyhe fertőzés. El fog múlni magától, ha működik az immunrendszered. Öblögess kis pálinkával. :)
2015. jún. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Valóban aftának néz ki, ami lehet nagyon fájdalmas is, bármilyen kicsi. Jót tesz az alkoholos vagy meleg sósvizes öblögetés is, meg a fertőtlenítő szájvíz. fülpiszkálót használhatsz a pálinkás ecseteléshez.

Mielőbbi gyógyulást! :)

2015. júl. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szamo77db ***** válasza:
Jó lenne, ha látná gégész. Ő tudna igazán segíteni neked.
2015. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, aftám volt már a számon párszor szóval lehetséges hogy az. De ha nem múlik el néhány napon belül elmegyek orvoshoz szerintem
2015. júl. 1. 16:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Aftának néz ki,de a nyelvcsap körül a torkod is be van gyulladva,csúnya piros.Nézesd meg a gégészeten,valószínű ecsetelni fogják a torkod.Nem látszik a képen de lejjebb is biztos gyulladt.Megvannak a manduláid?Nekem is gyakran begyullad a garatom.Majd írd meg mit mondott az orvos.
2015. júl. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen megvannak a manduláim. Háziorvoshoz menjek, vagy inkább egyből a Fül-orr-gégészetre?
2015. júl. 2. 10:51
 9/10 anonim ***** válasza:
A gégészetre menj! Nekem,mióta a háziorvos egyszer nem vette észre a tüszős mandulagyulladást,azóta mindig a gégészetre megyek egyből,az a szakorvos.A vizsgálat kicsit kellemetlen,főleg ha érzékeny a torkod,erős a garatreflexed,de ki lehet bírni.Fiu v.lány vagy?Írd meg mi volt!
2015. júl. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál, afta volt.

Felírt egy fertőtlenítő öblögetőt és már szinte el is múlt. :)

2015. júl. 5. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!