Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez körömgomba, vagy mi baja...

Ez körömgomba, vagy mi baja lehet a körmeimnek?

Figyelt kérdés

Látszatra semmi nem látszik csak annyi a baj hogy mindkét nagylábujjamon oldalra nőnek a körmök, mindkét oldal irányba, de legjobban befelé, azaz a lábujjam belső oldala felé. Egy ideig oldalra bele felé nő, után ott lent kb a lábujjam felénél elkezd előre nőne, majd be keményszik és úgy kell kivésnem késsel, aztán kb egy hónapig semmi baj utána megint ki kell vésnem...


És ez csak a nagylábujjaimon van, egyik másikon sem jött még elő...



2015. júl. 1. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Áztasd majd reszeld le utána használj körömerősítő készítményeket.
2015. júl. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát az erősségével nincs baj, így is tapétavágókés kell a levágásához...
2015. júl. 1. 22:55
 3/9 A kérdező kommentje:
előre nem hajlandó nőni, vagy ha nől is akkor nagyon kis mértékben, hanem inkább oldalirányba nől...
2015. júl. 1. 22:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem körömgomba . Szerintem körömbenövés , vagy vmi deformálódás. Kalapácsujjad lesz talán? Milyen cipőket hordasz? Egyébként meg szakemberhez mielőbb , mert ha " benövés" lesz , vagy vmi bonyolultabb gyulladás alakul ki belőle , akkor a kínok kínját állod ki! A cipőfelvételtől a járásig minden fájni fog és nem késsel , de ujjal is alig tudod megérinteni anélkül , hogy nem sz.rod össze magad. Mielőbb kérd szakorvos véleményét , és nem csupán azért , mert nem megoldás , ha késsel barmolod szét a körömágyat , a körmöt , fertőzést viszel be. Végy erőt magadon ,mielőtt nem csak szépészeti problémád lesz azokkal a körmökkel !
2015. júl. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát ez már megvan, már ismerős hogy tud fájni ha benő, olyankor még zoknit sem tudok hordani és már régen nem tudok ez miatt cipőt sem hordani... nyáron papucsban, télen meg 3 számmal nagyobb bunda csizmában vagy bakancsban járok...
2015. júl. 4. 16:34
 6/9 A kérdező kommentje:
mielőtt lett volna ez a gondom sportcipőket hordtam
2015. júl. 4. 16:35
 7/9 anonim ***** válasza:

Orvos , mielőbb. Nem lesz kellemes , de most végy nagy levegőt és szánd rá magad , mert nem csak ronda az ilyesmi, de még a takaró érintésétől , a szellő fuvallatától is fájni fog . Vagy, ha majd az egész körmödet szedik le , akkor visszasírod ezt az állapotodat. Ha jelenleg is gyulladt , esetleg gennyezik is a körömágy , enyhíteni tudod kamillás áztatással. ( antiszeptikus + nyugtató hatású. )

Mosd meg a lábadat: nem ajánlják ugyan , de szappan mehet ! A gyulladást hagyd , ne erőszakold semmi eszközzel, ne dörzsöld se kézzel , se törölközővel , de amennyire lehet , az egyéb helyeken tisztítsd meg a bőröd. Aztán , ha kamillavirágzat van otthon, a felforrt vizet félrehúzod. (kamillát ne "főzd!) bedobsz egy maréknyit , letakarod , 10 percet "állni hagyod", leszűröd. Vattával tunkold alaposan , de óvatosan a körömágyat , akár fél órán keresztül is, és napjában többször, aztán hagyd magától megszáradni , ne töröld.

Vagy a teát lavórban felhigítod , (minél kevésbé híg , annál jobb), hogy a gyulladt részeket ki tudd áztatni.

Ha csak filteres kamilla van , 1-2 deci forró vízbe tégy 2 filtert és akár magával a filterrel , akár a teájával törölgesd,

mosd-áztasd ki valamennyire . Semmit ne forrón, testhőmérsékletű elég, zsírtartalmú krémet semmifélét. Mielőbb orvos

( ha most éppen nincs begyulladva, akkor is ) és nem csak ellátás , hanem mindenre kiterjedő, szakszerű infó. (mikor

mi a teendő , mitől óvakodj, milyen cipőt ne hordj , stb.)--..hogy a későbbiekben ne csak orvos és pedikűrös tudja megoldani a folyamatosan jelentkező problémát . Mindkettő drága és fájdalmas , te pedig meg tudod előzni a bajt. : )

2015. júl. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hát igen, a takarótól is szokott fájni, egyébként úgy szoktam csinálni hogy jó alaposan körbetörölgetem megmosom de nem annyira hogy meglágyuljon a bőr és a köröm hanem csak annyira hogy tiszta legyen aztán lefertőtlenítem a lábujjam is meg a kést is majd függőleges irányból a már említett tapétavágó késsel elkezdem vágni majd ha elértem a lábujjam ahonnan kijön a köröm ott kicsit lentebb nyomom a kést és mint ha egy kart húznék meg a hegyével végig vágom a lábujjamon belül is majd ha teljesen végigvágtam fogok egy olyan csipeszt mint amit az orvosok is használnak és kiveszem vele a körmöt, ha ez megvan akkor a késsel és a csipesszel kiszedem azt a megkeményedett bőrt ami a köröm körül volt a lábujjamon belül ha ez megvolt és teljesen kipucoltam akkor megint lefertőtlenítem és kész... Ha ezután véletlen gennyedzik akkor azt kipucolom és utána egy darabig nincs vele bajom még vissza nem nő a körmöm...


Egyébként tud róla orvos és arról is hogy ezt csinálom, egyébként minden hónapban a sebészeten ülhetnék, valamint anyám is ezzel a problémával küzd de viszont neki minden lábujján, nem csak a nagyokon... bár nekem is legjobban csak a bal lábamon és csak a nagy köröm.. azt mondta a doki hogy ugyan azt tudják vele csinálni amit én csak ők épp elzsibbasztják előtte...


Azt kellene valahogy elérni hogy ne oldalra hanem előre nőjjön a köröm de erre még akárkit kérdeztem senki nem tudott rá megoldást...

2015. júl. 4. 19:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért gyanakodj arra , hogy ha van afféle megoldás , amit még sem Édesanyáddal , sem

veled szakember meg nem osztott , akkor feltehetőleg itt a GyiK-en sem találsz csodatévő

mágusra ! Főleg , ha ez öröklött probléma. Csak azt értsd , hogy ha így hagyod , nagyobb

lehet a baj , mint gondolod ! Inkább most tarts egy kicsit az orvostól , mert később a magad

félelmének következménye keservesebb lesz , mint amit ma még kordában tarthatsz ! Talán "sorstársat" kéne találnod , aki tud olyan szakembert , tanfolyamot , ahol kitanulhatnád annak legoptimálisabb módját , hogy ne érjen olyan baleset , vagy durvább fertőzés , amitől helyrehozhatatlanul romlanak az esélyeid. Ha soha utol nem ér a láb-és körömgomba fertőzés ,

(mert így jó esélyed van rá!) a körmöd akkor is nőni fog.

Folyamatosan , 1-2-3 naponta "kurtítsd" a körmeidet , talán így meg tudod akadályozni ,

hogy havonta egyszer egyszer kelljen a vésővel , kalapáccsal nekimenni. Szerintem csak akkor szenvedd végig az életedet így , ha már tutibiztos vagy abban, hogy nem találsz semmi megoldást.

Lehetsz alapfokon önellátó pedikűrös ....vagy magas fokon képzett fakír.

De én ebben sem tudok segíteni. Addig vigyázz a lábadra , míg van mire!

Ennyi.

2015. júl. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!