Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek milyen bajom,...

Szerintetek milyen bajom, betegségem lehet? Az orvos nem foglalkozik vele. Bővebben lent

Figyelt kérdés
A panaszaim furcsa hasi nyomással, torokszorítással és diszkomfortérzéssel kezdődtek, amihez légszomj társult, és mivel nagyon kapkodtam a levegőt, ezért szédültem stb...azt hittem itt a vég, orvoshoz mentem, aki gyors ekg-t követően megállapította, hogy a szívemnek semmiféle baja sincs, a vérnyomásom normál a pulzusom magam, biztos ami biztos alapon egy vérképet néz pajzsmirigyre. A vérképem minden tekintetben teljesen jó lett, így felállította a diagnózist: pánikbetegség.Kezeltek gyógynöveéyes nyugtatóval, frontinnal, de olyan rossz állapotba kerültem hogy már csak remegtem feküdtem...aztán ez valahogy elmúlt, és szedtem a Hova tablettát tovább. De azt vettem észre hogy a furcsa hasi érzés nem akar elmúlni, hiába veszem be a gyógyszert. A gerincemnél is tompán fáj, mintha az izom meg lenne fáradva.Szóval nem éles nyilalló fájdalom, hanem olyan érzés mintha közvetlenül akkor hagytam volna abba valami brutális hasizom gyakorlatot Mély levegőt sem sikerül mindig vennem. Ha mozgok sokat szinte elmúlik a panaszom, leginkább ülésnél jön elő, éjszaka sose okoz panaszt, mert fekvésnél minden tök jó. Visszamentem az orvoshoz, ő ráfogja a pánikra, meg hogy szerinte nincs semmi bajom szervileg, de én már teljesen kivagyok annyira tartok tőle, hogy gyomorrákom, vagy tüdőmben van valami daganat féle, esetleg keringési probléma vagy a szívemnél van valami. de a doki azt mondta, nem küld sehova, nyugodjak meg nincs bajom, mert ha lenne akkor az éjjel-nappal jelen lenne. Szerintetek is tudat alatt már annyira figyelek magamra, hogy ez okozza a panaszokat és semmi bajom?
2015. júl. 2. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a pánikbetegség része lehet. Az egyik barátom is hasonlóan az, ő is mindig aggódott az egészsége miatt, volt hogy egyszerű torokfájás miatt nem jött iskolába. Szedett gyógyszert és elkezdett pszichológushoz járni, azóta jobb. :)
2015. júl. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen semmiféle fizikai megterhelés hatására nem vagyok rosszul még ezen a tűző napon sem. Tehát ilyen alapon nagy baj nem lehet, inkább csak az aggódás, mivel a fizika munka miatt simán fájhat a hátam, csak talán már mindentől bepánikolok...?
2015. júl. 2. 16:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Még nem tartottam ott a leírásodban, hogy pánikbetegség, mikor én már azt állapítottam meg. Pszichológushoz menj és ne várj gyors javulást, több hónap, a problémáid mélyére kell látni. Másik variáció, ami nem megy mélyre, de használhat: a relaxációs technikák, jóga, ehhez kineziológus illetve jógacsoport kell.
2015. júl. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hm, lehet hogy kicsit hipochonder is vagy. nem kell ennyire azért félni, biztos nincs daganatod.

inkább pszichologushoz menj.

2015. júl. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is mindenféle bajaim voltak, éppúgy ahogy te leírtad magadnak. Minden leletem negatív lett, végül az orvosom kiharcolt egy hasi CT t is, de az se talált semmit. Végén a laborleletet kiadó hölgy jött rá a megoldásra, mert azt mondta, hogy ő évek óta figyeli a leleteimet, és feltűnt neki, hogy van egy értékem, ami folyton magas, és csodálja hogy az orvos miért nem tesz ellene semmit. Végül is kitalálta, hogy tejallergia okozhat ilyen tüneteket. Nos, mióta nem iszok tejet, nem eszek tejterméket, rendbe jött az egészségem is. Szépen elmúltak a panaszok.

2015. júl. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: előtte pánikkal kezeltek, frontint is kaptam....csak az analógia kedvéért.
2015. júl. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, valóban inkább pszichés eredetű a dolog, mostmár kezdem én is belátni. Szóval ez irányban fogom megtenni a lépést, de minden fejben dől el, és ha sikerül elfogadnom hogy csupán az agyam játszik velem, minden könnyen fog menni :)
2015. júl. 3. 10:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem te egész egyszerűen hipochonder vagy.
2015. júl. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!