Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » PTX után lehet teljes életet...

PTX után lehet teljes életet élni?

Figyelt kérdés

Ma engedtek haza a sebészeti klinikáról, spontán PTX-em volt. Műtétre nem volt szükség, becsöveztek, és magától normálisra expandált a tüdőm.

Magas, vékony testalkatú vagyok, kell tartanom tőle hogy ez újra megtörténik? Azt olvastam hogy a PTX-el kezelt betegek kb 50%-ának kiújul ez a betegség. Hogyan lehet ezen az arányon javítani? Úgy érzem néhány kapu becsukódott most előttem... Szeptembertől csatlakozhattam volna a honvédséghez, a mostani munkahelyemet is elfogom veszíteni. (Alpimista, fizikai meló) Szép meg jó hogy pikk pakk kigyógyultam, de akkor is úgy érzem hogy megint csak k!b@s70tt velem az élet.



2015. júl. 9. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha azt veszem, hogy a Fradi volt játékosának Holman Dávidnak légmelle volt és profi szinten focik még akkor neked is jók az esélyeid!
2015. júl. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

utána teljes gyógyulás van.

és ne "azt olvastam hogy..." irni bármit irhatnak.

ahelyett miért nem kérdezted meg a klinikán az orvosod, a továbbiakról????

2015. júl. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem kb. 2 éve volt spontán ptx-em. Nekem is expandált a tüdőm becsövezés után, így nem műtöttek. Rá két hónapra arra ébredek egyik reggel, hogy érzem, megint kijött a légmell... :( Kórház, műtét, egy hétig bent. Utána fél év a gyógyulás. Egy év a teljes gyógyulás.


Azok a kapuk csak ideiglenes csukódnak be, ha egyáltalán bekövetkezik újra. A lényeg, hogy ne rágd magad ezen. Sok mindent úgysem tudsz tenni az ellen, hogy kijöjjön újra. Lehet, hogy sosem fog, de ne agyalj ezen.

2015. júl. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nah megvolt a 2. PTX is. Megműtöttek, 3 hét kórház, remélem mostmár megszabadultam tőle egy életre.
2015. aug. 20. 20:15
 5/9 anonim válasza:
ne félj, engem is most műtöttek augusztusban, nekem már tavaly kezdődött a baj, csak nem diagnosztizálták időben. a hintőporos beavatkozás után 1-3% esélyed van rá, hogy az adott tüdő ismét "kilyukad" feltéve, hogy nem dohányzol, de mindenképp kíméld Magad egy pár hónapig, utána megint megerősödsz és ugyanolyan jól leszel, mint bárki más, még búvárkodhatsz is :)
2016. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gerzson17 válasza:

Szia.

Nekem 3 műtétem volt és 2 életmentő beavatkozás..

Kivizsgáltak mindenhogy es mondtak hogy ez sajnos a számomra örökké igymarad nem tudnak kigyogyitani belőle tegnap jottem ki a korhazbol 8 lukal az oldalamonar de lábon vagyok.. De félek a jövőtöl!!

2017. szept. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gerzson17 hol műtöttek? És milyen technikával. Egy oldalon volt mindhárom, vagy felváltva? Milyen időközönként jött ki?
2017. okt. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gerzson17 válasza:

Öm ez mind 2 év alatt zajlott le korányiba jártam mindig,

Őm nem tudom minek hivjak de nem vágtak hanem kamerás beavatkozás és a tüdőmböl levágtak egy darabot.

Felváltva a jobb oldallal kezdődött -Műtét.

Azután a bal az is mütét.

Közbe volt hogy elöjött és csak becsöveztek mint nálad

Utanna megint a bal oldali mütét.

utánna megint be csöveztek de összeségében nekem 6x jött elő abbol 3 műtét

2017. nov. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rubint Rékának is volt 10éve. Őt csak csövezték és azóta is ugrál. Engem augusztusban csöveztek 5 nap múlva kiújult, vats műtét 2,5hét kórház. Aztán 3 hónapra rá megint kiújult a műtött oldalon. Pedig 1 liter tej és 2 alma hazaszállítása volt a leg megerőltetőbb amit csináltam. Most nyílt műtétet csináltak. Én nem hiszem, hogy ugyan olyan életet élhetnék....legalábbis nem merek mert nem akarok több ptxet.
2018. jan. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!