Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az utóbbi időben, ha felső...

Az utóbbi időben, ha felső légúti megbetegedést szedek össze, akkor megváltozik az ízlelésem és a szaglásom. Lehet ez valami komolyabb bajnak a jele?

Figyelt kérdés
Ha elkap valami influenza jellegű betegség, újabban gyakran úgy érzem, mintha az ételekben lenne egy fanyar UFO fűszer, mint valami keserű fahéj. Legútóbb a szaglásom is torzult, bementem a közértbe és mintha ezzel a fűszerrel lett volna bepermetezve az egész terület. Ez lehet valami komolyabb betegségnek a jele?

2015. júl. 9. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen nálam is volt. Barna kenyeret ettem paprikával. Olyan volt mintha fahéjas szerű iz lett volna benne. Aztán volt párszor ez az íz. Undorító íz. Azóta nem eszek barnakenyeret, paprikára egy éve szoktam vissza amióta paprikaföldünk van. De ez az íz beleégett a fejembe..
2015. júl. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kérdést csak részben értem, de az akadémikus orvoslás nem ismer ilyen kategóriát. Saját magadat kell figyelned, esetleg egy vizsgálatra az alternatív orvvosokhoz fordulni.
2015. júl. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat! Pl. egy másfél hete volt egy gyors lefolyású köhögős, náthás, egy napos lázzal járó betegségem. A láz elmúlt, de még náthás, meg kehes vagyok azóta is. Azóta, ahogy leülök enni, vagy csak úgy, furcsa, idegen illatokat érzek. Az most már ritkábban van, de pár napja még volt, hogy mintha a kaján lenne valami furcsa, új plusz íz, és különféle ételeken ugyanaz. PL. banánnak, kefirnek egy mellékíze lett, pedig semmi bajuk amúgy, kontrollcsoportnak ott a szuperszaglású feleségem. De van olyan étel is, aminek helyesen érzem az ízét.

Ilyen tünetem már korábban is volt, egy korábbi betegség alkalmával, a betegség ideje alatt. Aztán elmúlt. Most nem tudom, lehet, hogy még beteg vagyok, csak láz nélkül, de a tünet még néha jelentkezik gyengén.

2015. júl. 10. 09:45
 4/4 A kérdező kommentje:
JA még az jutott eszembe, hogy múltkor az új háziorvosom felírt valami erős antibiotikumot egy betegségre, hozzá probiotikumot is. Lehet, hogy ez okozott valami torzulást a nyelvemben, orromban? :-) Na mindegy, remélem elmúlik.
2015. júl. 10. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!