Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cisztás Fibrózis és allergia...

Cisztás Fibrózis és allergia miatt 10-15 másodpercenként nyelnem kell. erre van valamilyen gyógszer?

Figyelt kérdés
A nyálat nyelem. Régebben semmi ilyesmi nem fordult elő. Először azt hittem, hogy a sóhiány miatt van, de fél éve annyi sós kaját zabálok ami csak belémfér, és még mindig semmi. Orvostól kérdeztem hogy miért nyelek ennyit azt mondta emiatt de azt nem írta hogy milyen gyógyszer lenne rá. Ja, meg néha el-el múlik mikor nem figyelek rá, de ha eszembe jut megint előről kezdődik.

2015. júl. 13. 20:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Két valószínűleg enyhe CF-es rokonomnál figyeltem meg az ádámcsutka gyakori mozgását, amit nyelés tünetének gondolok. Egyik lehetséges válasz a tüdőváladék nyelése, amiről a szakirodalom részletesen ír. Ez ellen nyákoldók szedését javasolják, pl. Fluimucil, nyógyteák, stb. Javaslom rákeresni a nyákoldóra a Google-ban. Annyit tudok, érdemes minél hamarabb megkönnyíteni a tüdő nyákeltávolító munkáját, mert idővel ez kifárad és a hörgők megtelnek nyákkal, a vitálkapacitás beszűkül. Ami rontja az életminőséget.

Ha nem figyelsz rá, hogyan észleled, hogy elmúlik? Ha így lenne, az nagyon jó lenne és pszichikai okot valószínűsítene, ami könnyebben kezelhető.

Javaslom az elmélyülést a téma irodalmában, minden fenn van akár gyermekek által érthető formában is a weben. "CF tünetei, kezelése"

2017. ápr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!