Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Színtévesztő vagyok. Hajdú...

Alííz kérdése:

Színtévesztő vagyok. Hajdú Bihar megyében vagy szomszédos megyében valamilyen Optikában meg tudom csináltatni a szemüveget? Mennyibe kerülhet egy ilyen szemüveg?

Figyelt kérdés
2015. júl. 20. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Debrecen azért jól el van látva optikus üzletekkel.
2015. júl. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Melyik színt nem látod? A színtévesztést nem tökéletesen korrigálja a szemüveg. És nagyon drága. Én is színtévesztő vagyok, de eszembe sem jutott, hogy erre is kérjek szemüveget (amúgy rövidlátásra van szemüvegem), és jogosítványom is, csak hivatásost nem lehet.
2015. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Utoljára egy százas volt. Azóta lehetett infláció miatt felfelé menetel, a tekkknológia kiforrása miatt lefelé menetel az árban.


"A színtévesztést nem tökéletesen korrigálja a szemüveg." Ez egy általános igazság, ami kevésre sem jó, bocs, mert egyrészt különféle, másrészt különböző fokú színtévesztők vannak.

Nekem például a teszt alapján 17 (!) sikertelen felismerésem akadt, majd a megfelelő szűrő szemem elé helyezése után egyet (!) addig nem tudtam felismerni, amíg a prof azt nem mondta: talán segít, hogy két számjegy van. Ja, mondom, akkor 17. :)

Mivel a vizsgálat maga megfizethető, és ezzel zárul, hogy az ajánlott lencsét berakják a próbakeretbe, tán érdemes erre kifizetni a pár ezrest.

2015. aug. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!