Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez szerintetek szervi betegség...

Ez szerintetek szervi betegség vagy tényleg idegi alapon van?

Figyelt kérdés
Néha szédülök, szorít a torkom, a hasamnál, a mellkasomban furcsa érzés. Néha a fejem is nyom mi a nyelvem mintha magától mozogna és bizsereg. Fekvéskor egész jól vagyok. Meg ha felkelek utána kb 10 percig. Ja és van egyfajta belső ree, változó intenzitással. Volt ekg-m, vérvizsgálat, mindkettő jó lett. A doki szerint egyértelműen idegi, bár idegesnek abszolút nem érzem magam, ráadásul sem a receptre kapható nyugtató, sem ezek a gyógynövényes cuccok nem segítettek. Szerintetek vizsgáltassam magam tovább vagy fogadjam el hogy idegi?
2015. júl. 27. 09:09
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*belső remegés
2015. júl. 27. 09:10
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem pánikbeteg vagy.

Egy jó pszichológus és a jóga csodákra képes!:)

Pszichés alapon van szerintem. Megfájdul valamid, vagy hirtelen valami változást érzel a közérzetedben és máris azon gondolkodsz, hogy vajon mi bajod lehet, biztos van valami bajod, ami meg szépen kiváltja a rohamot és érzed ezeket a tüneteket.

2015. júl. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kb ezt mondja mindenki :) ébredés után kb fele órával kezdem érezni hogy nyomott vagyok stb... És jön sorban a többi ami egész nap tart. Enni sem bírok már. Akkor ha az ekg nem mutatott semmit már felesleges menni tovább? Mondjuk én már akartam, de a doki azt mondta felesleges
2015. júl. 27. 09:19
 4/16 anonim ***** válasza:
Pánibetegség, vérkeringési zavarok, én erre tippelnék. Tornázni szoktál? Szedni kéne valami vitamin-ásványianyag komplexet (mert lehet hogy magnéziumhiány is közrejátszik vagy más ilyesmi) és mellett elkezdeni jógázni, vagy tornázni, ami a vérkeringést javítaná. Ha megteheted menj nyaralni és figyeld meg, hogy a környezetváltozás alatt is tapasztalod-e.
2015. júl. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Na erre a verkeringeses dologra én is gondoltam :) meg javasolták a tornát de alig bírok. Különben nem az a fajta rosszullét ami konkrét dolog miatt elmúlik vagy előjön :/ mióta előjött egyszer voltam egy napot étteremben, meg fagyizni stb... Akkor elviselhető volt. Sőt volt pár hét amikor enyhült, de most újra előjött
2015. júl. 27. 09:34
 6/16 anonim ***** válasza:
Pont ugyanezek a tüneteim voltak jó 7 hónapig. A felénél jöttem rá, hogy ez lelki alapon lehet, életemnek nem a legrózsásabb szakaszát éltem. Végül mikor rendeződtek a dolgok, spontán elmúlt. Megnevezni nem tudom, hogy ez most tényleg pánikbetegség-e, de szinte biztos, hogy nálad is idegi-lelki.
2015. júl. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"mióta előjött egyszer voltam egy napot étteremben, meg fagyizni stb... Akkor elviselhető volt"

Na, ez pontosan megmagyarázza a dolgokat! Ha tényleg bajod lenne, akkor ha emberek közé mész, lefoglalod magad, akkor a gond akkor sem múlik el, viszont ha emberek közé menve, vagy olyan dolgokba fogva, amik lefoglalják a gondolataidat, a tüneteid enyhülnek, az tökéletesen bizonyítja, hogy a tüneteidet te magad, a saját agyad csinálja. Én voltam pánikbeteg. Tudom miről beszélek.

2015. júl. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyébként előfordul hogy társaságba is előjön. Vagy ha épp rosszul vagyok nem múlik el teljesen egy beszélgetés hatására :/ gondoltam már egy pszichológust felkeresni, de nem tudom van r értelme, míg tudom hogy nem hiszek benne hogy idegi. Illetve próbálok hinni csak nehéz
2015. júl. 27. 10:10
 9/16 anonim ***** válasza:
Közel 1 év pszichológushoz járás és jóga után mondhatom, hogy igen, megéri, teljesen meggyógyultam, semmilyen ilyen jellegű problémám nincs, pedig nagyon durva pánikrohamaim voltak!
2015. júl. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Különben volt aki azt mondta h ne nagyon menjek pszichológushoz, mivel a közelmúltban semmi nem történt ami ezt kihozhatta, és majd elkezd áskálódni a múltamban, azt ráfogja onnan valamire, akár egy gyerekkori dologra, és majd pengethetem neki a pénzt, amiért abból akár kígyógyítani hogy 5 évesen piros bicikli helyett zöldet kaptam. Ez igaz hogy így is járhatok? :D
2015. júl. 27. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!