Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a vérnyomás álló helyzetben...

Ha a vérnyomás álló helyzetben több, mint fekve, ez mire utalhat?

Figyelt kérdés

Elvileg - ha jól olvastam valahol - fekve kell többnek lenni, ez a normális...

Egyébként is nagyon alacsony, fekve volt 104, állva pedig 115...



2015. aug. 3. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Hol olvastad ezt?

Mert nyugalmi állapotban - normális esetben - általában alacsonyabb a vérnyomás, mint egyébként.

A Te vérnyomásod (bár nem tudom, hány éves vagy), tényleg elég alacsonynak tűnik.

Fontos azonban a szisztolé/diasztolé eredmények különbsége is.

2015. aug. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nemrég valamilyen műsorban hallottam, hogy ha a vérnyomás egyik helyzetben több mint a másikban (nem emlékszem pontosan melyikben) az utalhat betegségre... Nem tudom melyiket mondták, hogy ha álló vagy fekvő helyzetben több, az -e a problematikus, de ezt orvos mondta, hogy komolyan kell venni, ha több, csak azt nem tudom hogy ha mennyivel több és melyik helyzetben...

33 éves vagyok.

Régen normális volt a vérnyomásom (120 körül), az utóbbi fél-egy évben ennyi, úgy érzem hogy ettől be vagyok lassulva.

2015. aug. 3. 11:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Állva persze, hogy magasabb...
2015. aug. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az a normális h állva magasabb.
2015. aug. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem szoktál szédülni? Vagy meginogni, ha egyik testhelyzetből a másikba kelülsz hirtelen? Vagy ha gyorsan akarsz ültödből/fektedből felkelni?

Egyébként, ahogy első válaszomban írtam (és amit többen megerősítettek), teljesen normális, hogy állva több a vérnyomásod, mint fekve.

Valamit rosszul érthettél.

2015. aug. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!