Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Világos széklet?

Világos széklet?

Figyelt kérdés
Pár nappal ezelőtt észrevettem, hogy a székletem abnormálisan világos (emellett az állaga is "lágyabb"). Nem régen bevezettem, hogy nagyon sok folyadékot (főként vizet) iszom. Lehet emiatt a széklett világos színű? Vagy súlyosabb probléma tünete? A válaszokat előre is köszönöm!

2015. aug. 5. 17:07
 1/7 anonim válasza:
Nekem akkor ilyen mikor epe kövem volt.
2015. aug. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A világos, lágy, viasszerű és egyébként gyakran a víznél kisebb fajsúlyú széklet magas zsírtartalmú. Ennek két oka lehet: igen sok zsír (olaj, vaj, margarin, halolaj) fogyasztása egy százalékban és a zsíremésztés problémája kilencvenkilenc százalékban. A sok folyadék fogyasztása nem releváns, attól nem lehet világosabb színű. A tünet elsősorban máj-, vagy epebajra utalhat: a zsír felszívódásához emulgeálószer szükséges, és mivel nem válazstunk ki se szappant, se mosóport, ezt a szerepet az epe tölti be, az szükséges ahhoz, hogy a zsír a bélből felszívódjon (és a zsírban oldódó vitaminok, esszenciális zsírsavak, stb. is) Ha nem termelődik elég epe, vagy elzáródott az epeút (ahogy az előttem szóló megjegyezte, epekő is lehet a háttérben), vagy májkárosodás, vagy hepatitisz-fertőzés, vagy valamilyen mérgezéses állapot, vagy májrák, vagy májsorvadás, akkor megjelenik a viasszínű széklet.

Na nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni, ha a májad súlyosan károsodott volna, más tüneteid is lennének, fogynál, étvágytalan lenné, vérzékenység jelenne meg, hasmenés, gyengeség, szédülés, stb.

Első körben egy epehajtó-májvédő teakeverék fogyasztása , az alkohol kizárása, sok szénhidrát, kevés zsír, száraz húsok fogyasztása hamar megmutatja (5-7 nap alatt már változás észlelhető), hogy az-e a baj. Ha erre nem reagál, avagy visszatér, egy belgyógyász szakorvos vagy gasztroenterológus felkeresése felettébb javasolt volna.

2015. aug. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok alkoholt egyátalán nem fogyasztok, zsírt minimálisan, törekszem az egészséges életmódra. :/
2015. aug. 5. 17:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Reggelente indíthatsz egy ujjnyi mangalica szalonnával, az megindítja az epeürülést...
2015. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet attól, hogy nagyon kevés zsiradékot fogyasztok? Egy hete ettem egy kis darab hurkát, kb. azóta tart.
2015. aug. 9. 11:30
 6/7 anonim válasza:
Mi lett a megoldás?
2023. márc. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne.
2023. jún. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!