Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Piros a torkom de nem fáj miért?

Piros a torkom de nem fáj miért?

Figyelt kérdés
A nyelvcsap mellett 2 oldalt egy csíkban elég piros a torom 4 napja, de nem fáj és nem múlik elfele. Mitől lehet ez?

2015. aug. 5. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a gondom,nem fáj de mindig piros.Rengetegszer voltam már gégészeten miatta.Szedek gyógyszert,gargalizálok,mégsincs javulás.Te voltál orvosnál?Megvannak még a manduláid?Mutasd,tegyél fel képet a torkodról.Majd én is teszek fel.
2015. aug. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2 napja voltam háziorvosnál antibiotikumot irt fel azt szedem most.Várom a változást hátha jobb lesz.A manduláim még megvannak.
2015. aug. 8. 17:53
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és vannak a torkomon hólyagok is, igy nekem tüszős mandulagyulladásom van.Csak azért volt furcsa,mert nincsen lázam se, a torkom se fájt, ezt is úgy vettem észre véletlenül.
2015. aug. 8. 18:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nem tüszős mandulagyulladás,attól magas lázad lenne és a manduláid duzzadtak lennének.Tüszők a mandulákon lennének.A hólyagok a hátsó garatfalon vannak,a nyelvcsap mögött,gondolom.Ez inkább valami torokfertőzés lehet.Gargalizálj sós vízzel vagy kamillával!

A hólyagok nekem is ott vannak a torkomon,szinte állandóan.Ez krónikus garatgyulladás.Nekem ilyen:

[link]

2015. aug. 9. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nyelvcsap mellett,a garatívek szinte mindenkinek pirosabb mint máshol.Ha nem fáj,ne törődj vele!De,hogy megnyugodj,holnap csináltass egy gégészeti vizsgálatot.Én félévenként megnézetem a torkom,manduláim,gégém...ha fáj,ha nem!
2015. aug. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen nekem is ilyen.Az orvos végülis nem mondta hogy mi csak irta az antibiotikumot.De akkor tényleg nem mandulagyulladás mert a hólyagszerűségek a garatfalon vannak és a manduláim nincsenek megduzzadva.

A gargarizálást azt kipróbálom és ha nem fog elmúlni elmegyek a gégészetre .

2015. aug. 9. 10:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Gargalizálj naponta 3x és szedd a gyógyszert,de a gégészere holnap mindenképpen menj el!Ha a hátsó garatfal hólyagos,lehet hogy lejjebb is gyulladt,a gégefedő,gége,hangszálak.Ez nem játék!Kicsit kellemetlen de ki lehet bírni,pár mp.Nekem már rengetegszer csinálták.
2015. aug. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!