Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kivel válthatnék pár bíztató...

Kivel válthatnék pár bíztató gondolatot, a csontritkulásról, nők esetében,50 felett?

Figyelt kérdés
El vagyok keseredve. Iszok tejet, egészségesen élek, mozgékony vagyok, de nagyon vékony csontú, rossz a gerincem, plusz, autoimmun pajzsmirigy beteg vagyok. Sokat fáj a csípőm, kisugárzik a lábamba. Most jön az MRI. Félek a kontrasztanyagtól, és általában, hogy akkor, mi lesz?! Tudják kezelni a csontritkulást? Gondolom, gyógyszerrel, mozgással. Nők válaszát várom. Köszönöm

2015. aug. 12. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Én férfi orvos vagyok, remélem nem baj...

az MRI-vel valószínű azt nézik, hogy van-e idegbecsípődésed, a csontsűrűséget egy ún. DEXA vizsgálattal lehet pontosan meghatározni.

A csontritkulást lehet kezelni, amivel segíthetsz magadon, az a rendszeres sport, mozgás, ez alatt hetente legalább 3x30 perc olyan aktivitást kell érteni, amikor a pulzusod végig 120 felett van.

Addig is szedheted pl a Béres csonterő tablettát, és ne félj a napra menni (persze megfelelő naptej védelemmel), ez segít a D vitamin természetes termelésében.

2015. aug. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Természetesen köszönöm a választ, akkor még nem "kell" temetni magamat. Megfogadom a tanácsokat, aztán a reumatológus is kielemzi.
2015. aug. 12. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!