Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valaki COPD-s akkor mennyi...

Ha valaki COPD-s akkor mennyi az az idő míg a tüdő teljesen elroncsolódik és meghal az illető?

Figyelt kérdés

2015. aug. 24. 12:56
 1/4 Hardy Weinberg ***** válasza:
A COPD tulajdonképpen a hasonló tüneteik miatt együttesen kezelt betegségcsoport, így a "betegség" lefutása nagy egyedi különbségeket mutat. Azaz előre nem lehet megmondani, milyen gyorsan romlik a beteg állapota. De általában lassan progrediál az állapot, sok évet le lehet élni COPD-vel.
2015. aug. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha az illető a 40-es éveit éli pici túl súllyal és cukorbetegséggel akkor van rá esély hogy mozgás mellett él még egy 10-15 évet ha folyton szedi a gyógyszereket meg a többit?
2015. aug. 24. 13:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
+40-et is élhet ha odafigyel rendesen az egészségére, feltéve hogy a copd-t valamilyen ártalom okozta és nem genetikai betegség. Nagyapám 82 éves, kb 40-50 éves kora óta copd-s. Soha nem foglalkozott az egészségével, a dohányzást viszont abbahagyta.
2015. aug. 30. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 rodinia válasza:
Ez engem is aggaszt. Nálam két hete diagnosztizáltak COPD-t, úgy hogy soha nem dohányoztam, "csak" passzív dohányos voltam évtizedeken keresztül. CT-re kell mennem, mert tüdő sarcoidosis gyanú is fenn áll. Naponta kétszer fújom a gyógyszert, már nem fulladok annyira. De félek. Természetes, hogy te is aggódsz és keresed a kérdéseket.
2018. febr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!