Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha a hasi ultrahang és a...

Ha a hasi ultrahang és a normál vérkép nem jelez problémát, attól még lehet valakinek hasnyálmirigy-gyulladása? Illetve úgy kérdezem, hogy elég a normál vérkép, vagy kell a speciális (hasnyálmirigy enzimeit vizsgáló) is?

Figyelt kérdés

2015. aug. 25. 18:25
 1/10 A kérdező kommentje:

Az illetőnek két és fél hete 2-3 naponta előjövő erős gyomorfájdalma van, ami a hátba sugárzik, és ilyenkor hány is, hőemelkedése van. Ezért gondoltunk hasnyálmirigy-gyulladásra.

Ultrahang és vérkép rendben volt.

2015. aug. 25. 18:28
 2/10 A kérdező kommentje:
A vérsüllyedés és a CRP értéke kicsit magasabb a normálisnál, de ez ugye nem feltétlenül jelent hasnyálmirigy-gyulladást?
2015. aug. 25. 18:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Te írtál az anyukádról, ugye?

Nem elképzelhetetlen a hasnyálmirigy-gyulladást (amúgy a speciális laborvizsgálat itt a szérum amiláz és szérum lipáz, ezeket lehetne megnézetni).

Az akut hasnyálmirigy gyulladás jellemzően övszerű fájdalommal jár, és igen, kísérheti hányás.

De a hasi UH általában kimutatja a gyulladásra utaló jeleket, ahogyan az epekövességet is, ami az egyik leggyakoribb kiváltó ok.

Mindenesetre nézessetek Se-amiláz és lipáz szinteket, illetve ha eddig nem nézték, akorr szérum-kalciumot és vérzsír (triglicerid, össz. koleszterin, LDL és HDL) értékeket is. Szed valamilyen gyógyszert amúgy?

CRP és vérsüllyedés mennyire voltak magasak? Ezek csak annyit árulnak el, hogy valószínűleg van egy gyulladása és/vagy fertőzése. Ha nem igazolódik pancreatitis, akkor a gyomor irányába kellene tovább vizsgálódni, gasztroszkópiára kellene mennie.

2015. aug. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, én írtam.

Köszönöm a választ!

Szérum-kalcium, triglicerid, LDL és HDL értékek rendben voltak.

A vérsüllyedés 24 mm/h. 20 a határérték a laborpapíron, de interneten láttam, hogy 50 év felett 30-ig normális. CRP pedig 8,6.

Gyógyszert nem szed.

A hasi ultrahang kimutatná az akut és az idült hasnyálmirigy-gyulladást is?

2015. aug. 26. 08:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezek jó értékek. Én inkább gyomor irányába vizsgálódnék tovább. Milyen gyógyszereket szed?
2015. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja jó, most olvasom, hogy nem szed.
2015. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy vércukrot néztek? Idüt pancreatitisnél az gyakran emelkedett. A széklete milyen? Nem túl nehéz/tömör/bűzös/zsíros fényű?
2015. aug. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Vércukor 5,15 mmol/L


A széklete normális.

Az idegesít, hogy körkörös gyomorfájásra panaszkodott. Félek, nehogy daganat legyen... Kezdeti állapotban nem mindig mutatja ki az ultrahang. Azt nem tudod, hogy a daganatnál a fájdalom már az elején is van, vagy csak később?

Kérhetünk beutalót CT-re, ha nem lesz jobban?

2015. aug. 26. 19:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézd, én azt javaslom, hogy menjetek el egy belgyógyászati ambulanciára, ez bőven elég ok arra, hogy felvegyék osztályra egy alapos kivizsgálásra.

Ott pár napon belül megoldják a gasztroszkópiát, CT-re is elküldik, ha indokolt, és ki fog derülni, hogy mi a gond.

Ezt így látatlanba nehéz megmondani, kellenek a vizsgálatok. Szóval menjetek tovább egy belgyógyászatra!

Ugyanaz a válaszoló voltam...

2015. aug. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azóta kiderült hogy mi a baj?
2015. okt. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!