Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagy a valószínűség, hogy...

Nagy a valószínűség, hogy rákos vagyok? (lent)

Figyelt kérdés
Három hónapja kialakult gége, garat, orrmandula gyulladásom, ami egy hónapig nem múlt gyógyszeres kezelés ellenére sem. Miután vissza mentem a fül-orr-gégészemhez, elküldött orrmelléküreg röntgenre, és a duzzadt, fájdalmatlan, borsó nagyságú nyirokcsomóim miatt nyaki lágyrész ultrahangra, és kenetet is vett a vizsgálat után. A röntgen negatív lett, az ultrahangon pedig csak gyulladt nyirokcsomókat találtak, a torkomból vett kenetből pedig két féle baktériumot miutattak ki, melyre egy hétig antibiotikumot szedtem. Semmi javulást nem érzékeltem; a nyelésem továbbra is nehézkes, az orrom még mindig be van dugulva. Legutóbbi fül-orr-gégészeti vizsgálatom augusztus 2.-án volt, akkor sem találtak semmit, de a biztonság kedvéért elküldtek vérvételre, a vérképem szinte tökéletes lett. A háziorvosom azt mondta, vissza sem kell már vele mennem, minden szükséges vizsgálatot elvégeztek, mindent rendben találtak. Azonban öt-hat napja gombocót érzek a szájüregem végénél, gégém kezdeténél, ha jól tudom a gégefedőm tájékán, egy kissé megváltozott a hangom és viszonylag gyakori a torokköszörülés, mikor nyálamat nyelem néha fájdalom nyilall a fülembe (valamikor a jobba, valamikor a balhba), egy kissé nehezebben veszem a levegőt, valamint időnként érzek valamit a nyelvem szájüregben található végénél, ahol egy viszonylag kicsi, de szemmel jól látható hosszúkás seb is van, nem emlékszem rá, hogy felsértettem volna valamivel. Háziorvosnál már voltam, ő azt monda a fülfájdalmamra, hogy valószínüleg a nyomás kiegyenlítődése miatt érzem. A kérdésem az lenne, hogy forduljak-e ismét fül-orr-gégészhez, és ha igen, akkor meddig várjak vele? Allergiám is van, de kétlem, hogy az ilyen tüneteket okozna. Legközelebb 11.-én tudok elmenni. Ha esetleg tumor lenne akkor addigra már "elkésnék" vele? Ismétlem, a szokatlan tüneteim 5-6 napja jelentkeztek először, vizsgálaton utóljára egy hónapja voltam, ami vérvételből és gégetükrözésből állt. 16 éves vagyok, a dohányzásról három hónapja szoktam le, amikor először eszembe jutott a gégerák, előtte körülbelül két évig szívtam. Kérlek csak akkor válaszolj ha valóban értesz is ehhez egy kicsit! Előre is köszönöm!

2015. szept. 1. 06:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a vérképed tiszta akkor komoly betegséged nem lehetne, ha a nyirokcsomóban gyulladásos sejtek vannak, akkor pedig pláne nem. Előfordulhat, hogy valami komolyabb baktérium támadja a szervezeted, ez magyarázza a nyirokcsomó megduzzadását is. Ennek ellenére azt tanácsolom, hogyha fáj, akkor menj orvoshoz, járj a nyakukra nyugodtan, mert így nem lehet élni! Addig is iszogass kamilla-borsmenta teát, ezek jók a légúti gyulladásokra, lehet, hogy neked is segítene; ártani pedig amúgy se árt.
2015. szept. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

A gégerákhoz legalább egy évtizednyi masszív dohányzás szükséges. Orvosi lexikonba fogsz kerülni, ha ilyen rövid idő alatt összehoztad, ennek a valószínűsége nullához közelít.

Sokkal valószínűbb. hogyha 14 éves korban elkezdted nyalnia büdös bagót, nem igazán vagy sem kisportolt, sem ellenálló, se különösebben egészséges, és sikerült összeszedned egy igen alapos idült felsőlégúti fertőzést, amelyet a füstszipákolás nagymértékben elősegített, na meg az allergia miatti váladékpangás. Valószínűleg az immunrendszered is alaposan le van robbanva.

Most kaptál egy alapos figyelmeztetést, jól lenne, ha értenél belőle.

2015. szept. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Menj vissza fül-orr-gégészhez, a seb lehet felmarás, nem hiszem, hogy rákos lennél, azt 1 hónappal ezelőtt a gégész már észlelte volna, lehet másik gyógyszer kell a bacik kiírtásához. Gargalizálj Phlogosol oldattal, az begyógyítja a sebet.
2015. szept. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Öcsémnek is ilyen tünetei voltak aztán kiderült hogy az egyik foga alatt van egy igen kiterjedt fájdalom mentesen ott lévő genny góc.
2015. szept. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 naponta kérdezgetsz erről ahelyett hogy visszamennél a dokihoz, de rákot biztos nincs
2015. szept. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!