Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mikor tudtad meg, hogy crohn...

Mikor tudtad meg, hogy crohn beteg vagy? Miből jöttél rá?

Figyelt kérdés
2015. szept. 25. 12:59
 1/2 anonim válasza:
20 évesen tudtam meg, de már 12 éves koromban arra gyanakodtak. Béltükrözés, és sok szenvedés után derült ki, hogy mi is igazából a bajom.
2015. nov. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dave6939 válasza:

Hali..


Egy nap kaptam egy levelet az orvosomtól hogy anémiás vagyok (vérszegény). Aztán elküdött egy gasztroenterológushoz. Ő megcsinálta a szükséges vizsgálatokat mint az endoszkópia és a colonoscópia. És sajnos a vastag belem két részén gyulladást talált és ebből arra jutottunk hogy vagy a Naproxen nevezetű orvosság váltotta ki vagy Crohn betegségem van. Ezért fél évig vártunk hogy mi lesz. Ha semmi tünet és az eredmények jók akkor a Naproxen váltotta ki idéglenesen. De az én esetemben fél év után jöttek a tünetek. 18x hasmenés naponta, egy falat étel után rohanantam székletelni, álandóan fáradt voltam, nembírtam semmit sem emelni és 18.1kg fogytam 2 hónap alatt és méghozzá vér volt a székletemben és fehér váladék is volt. És sajnos complex perianal abscess-t is okozott mély complex sipolyt is amiadt 4 műtétem volt az utóbbi hónapokban. 25cm hosszú és 10cm mély vágás van a faromon és sajnos szükséges volt az ileostómia is mert a széklet a sipolyon keresztül a sebbe került ami miadt 2 orán belül 39.9 fokos lázat okozott és szó szerint a halál markában voltam. Már az agyam is kezdet kihagyni. Úgy vittek süsrgős műtétre 5 és fél órás műtét volt 5 és fél acskó vért kaptam és három hónapos antibiotikum kezelést. A sipolyba pedig szeton silicon gumit helyeztek. Nekem sajnos ezek a ronda tünetek voltak. De még a műtét előtt kaptam 2x Inflectra (Infleximab) infúziós kezelést és a tünetek rögtön eltünntek de viszont gyulladás volt a testemben és ezért annak is segített terjedni ezért rögtön abba kellett hagynom a kezelést de par hónap múlva újra kezdhetem a kezelést mert már minden be lesz gyógyulva.

2016. jan. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!