Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Térd allatti fájdalom? (többi...

Térd allatti fájdalom? (többi lent)

Figyelt kérdés
Már lassan 2 hónapja, nem nagyon emlékszem hgogy volt de, fociztam(nem vagyok focista, torna órán ) és belefájdult közvetlen a térdem alatt. azóta is fáj ha megnyomom ha gyorsan sétálok esetleg futok. Nos, már legem lett a fájdalomból(dokihoz még nem fordultam, lehet már késő) Van ugy hogy nem fáj... de ha rákezdek futni akkor egyből. Van ugy h a lában összecsuklik. 13 éves vaagyok. Nagyon félek ha mütét kellene. Van valami módszer itthon amit ha csinálok elmulik? pl:jégelés,torna. stb?Volt valakinek már ilyen? válaszokat előre is nagyon köszönöm

2015. okt. 15. 19:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve .... nagyon sokat guggoltam. sokszor.. ezis okozhatta?
2015. okt. 15. 19:23
 2/5 anonim ***** válasza:

Guggolástól könnyedén lehetnek olyan tüneteid,amiket leírtál.

A térdedben lévő porcok sérülékenyek, nagy erőbehatásra fellágyulhatnak, beszakadhatnak. Mindenképp hagyj fel a guggolással, sporttal, a kisebb sérülések lassan, de meggyógyulnak meguktól.

Menj el orvoshoz! Vannak porcerősítők, porcvédők; illetve csak ő tud neked valami konkrétat mondani, ő látja, hogy mi a helyzet.

Lehet, hogy félsz egy esetleges műtéttől, de hidd el, hogyha esetleg tényleg baj van és nem nézeted meg, sokkal nagyobb baj lesz belőle. Ez nem játék, ha egyszer tönkreteszed sosem lesz ugyanolyan. Lehet, hogy most nincsen nagy problémád, de ha nem mutatod meg dokinak, akkor nagyon nagy eséllyel lesz. Veszíteni nem veszíthetsz; de hangsúlyozom: egy statisztikai adat: azok a térdműtétek, melyek a sérülés/fájdalom jelentkezése után fél éven belül sorra kerültek, több, mint kétszer olyan sikeresek voltak, a betegek a későbbiekben kevesebb, mint fele annyi fájdalmat éreztek, stb.

Nem azt mondom ezzel, hogy neked akármilyen műtét kellene, mert szerintem nem fog kelleni. De én nem látom, nekem nincsen szakvizsgám, én nem tudom ezt nekem megmondani. Csak menj el orvoshoz, ő megmondja a többit.

Sok sikert!:)

2015. okt. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Okés elmegyek.
2015. okt. 16. 15:15
 4/5 Lunariana válasza:
Maszirozd. En rengeteget gugolok, es focizok (a falubeliekkel osszejovunk), es ilyesmi mar velem is elofordult. Vettunk terdvedot, kalciumot (ha jol emlekszem), es sokat masziroztam . A doktor javasolta az elso ketot a harmadik is rengeteget segitett, bar en nekem ezt nem mondtak. A sportolalast tovabb folytathatod, majd ha rendbe jottel a kopasugyileg igaza van az elso valaszolonak. A gugolast mellozd. En sem gugolok azota tornazas celjabol.
2015. okt. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszi
2015. okt. 17. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!