Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet, hogy nyelőcsőrákom van?

Lehet, hogy nyelőcsőrákom van?

Figyelt kérdés

Az a helyzet ,h igen sok problémám van a nyeléssel. Már tizenéves koromtól kezdve gyakran jelentkezik, h megakad az étel a nyelőcsövemen, ilyenkor nagyon kellemetlen fájdalmas érzést érzek, és csak nagy nehezen megy le. Emiatt csak nagyon lassan tudok enni, nagyon jól megrágok minden ételt. Most az utóbbi 3 évben elkezdődött egy igen erős gyomorégés is nálam, szerintem refluxom van, valamint a fogaimmal is gondok voltak emiatt hogy túl savas volt a szám pH-ja. Most az utóbbi félévben pedig olyan panaszok is jelentkeztek, hogy bármilyen ételt eszem, vagy italt iszom, nehezemre esik lenyelni, félek a nyelésnél, h megfulladok. A legújabb pedig, h néha már a nyálat se tudom lenyelni, mert előfordul, h nagyon sok termelődik egyszerre.

Szerintetek lehet, h nyelőcsőrákom van? Jövő héten am. megyek orvoshoz, de addig is írnátok valamit, h mire készüljek?



2015. nov. 11. 20:56
 1/2 anonim válasza:
Én nem gondolom hogy rákod lenne, mivel a probléma már nagyon régóta fennáll, és csak lassan romlott, a rák azért gyorsabban súlyosbodik szerintem. Ez eredendő szervi ok lehet, valami fejlődési rendellenesség a nyelőcsövednél. Szerintem műtéttel helyrehozható. Egyél tápláló pépes ételeket turmixokat, leveseket. Jobbulást kívánok!
2015. nov. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szamo77db ***** válasza:
Tudom, hogy mondani könnyű, de ne gondolj mindjárt a legrosszabbra. Menj el a fül-orr-gége szakrendelésre, az ottani vizsgálat alapján megmondják, mi a teendő.
2015. nov. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!