Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Létezik olyan ember akinek az...

Létezik olyan ember akinek az évente egyszeri 2-3 napig tartó megfázáson kívül soha nincsen semmilyen baja, betegsége?

Figyelt kérdés

A barátnőm mindig lesajnáló megjegyzéseket tesz amikor nőgyógyászati , bőrgógyászati, fül orr gégészeti vagy más egészségügyi bajommal orvoshoz megyek.


Allergiás vagyok, nyáron sokat fújom az orromat.

Ezen is szokott szánakozni.

Megkérdezte egyszer, hogy " téged anyukádék kiskorodban nagyon óvtak a széltől is , azért lettél ilyen beteges?"


Ilyeneket mond, hogy "jaj, hogy te mennyiszer vagy beteg" meg " a te immunrendszereddel nem kéne " meg társai.


Ő 32 éves, szerintem amúgy orvosfóbiája lehet, mert nem járt még életében nőgyógyásznál, mert még sosem volt panasza és szerinte majd ráér elmenni ha terhes lesz.


Továbbá fogorvoshoz sem jár, mert még soha nem volt egy lyukas fogas sem.


Körzeti orvoshoz sem jár, mert neki nincs semmi baja.


Tény, hogy nem szokott a megfázáson kívül baja lenni.

De ez így reális, hogy egy embernek soha semmilyen betegsége nincsen kisgyerekkora óta?



2015. nov. 18. 15:13
 1/10 szamo77db ***** válasza:
78%
Nagy szerencséje van. Viszont, ha téged cikiz a betegségeid miatt, akkor bunkó! Rajtam is végigment minden gyermekbetegség a skarláton kívül, értem a helyzetedet. Végül ki kellett venni a mandulámat 32 évesen. Ne hagyd magad neki, azért kerekedett így föléd. És ha csak ezt csinálja, rúgd ki.
2015. nov. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az tény, hogy akit gyerekkorában túlóvtak a szülei, nem alakul ki megfelelő immunitás.
2015. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vannak így, hogy évekig nem járnak orvoshoz, mert egy kis megfázáson kívül semmi bajuk, persze azért nem kellene cikizni azt, aki betegesebb.
2015. nov. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
En ilyen vagyok, alig vagyok beteg, de nem cikizek soha senkit ilyen ügyben, inkabb segitek neki
2015. nov. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Én sem voltam orvosnál 10+ éve. De ha valaki így fennhéjázik, akkor esélyes, hogy előbb-utóbb fog kapni egy pofást a sorstól valamilyen komolyabb betegség formájában. Inkább adna tanácsot másoknak, hogy hogyan legyenek ők is egészségesebbek, ahelyett, hogy lesajnálja őket.


"szerinte majd ráér elmenni ha terhes lesz" - szóval szerinte a gyermekáldás az egyetlen baj, ami elég komoly ahhoz, hogy orvosra legyen szüksége. Ez is jelzi, hogy valami nincs rendben a gondolkodásával...

2015. nov. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Elég baj, hogy 32 évesen nem jár nőgyógyászati szűrésre!
2015. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Igen, vannak ilyen emberek, akik szerencsések és nagyon ritkán kapnak el fertőzéseket. Na, de hányszor hallottam ezt beteg szájából, mikor egészségügyben dolgoztam, hogy "hogy lehetek most ilyen súlyos beteg, mikor soha még meg se voltam fázva?". A két dolog közt nincs semmi összefüggés... Különbözőek vagyunk, van, aki sokat betegeskedik, más meg szinte sose kap el semmi fertőzést, nyavalyát. Mégse lehet ebből arra következtetni, melyikőjük fog tovább élni. Nem kellene a másikat lesajnálni, mert könnyen úgy járhat, ahogy fentebb is írta valaki, hogy egyszer csak jelentkezik nála valami komolyabb betegség. (Az ilyen emberek azt hiszik, velük ez sose fordulhat elő.) Az pedig, hogy nem jár nőgyógyászati rákszűrésre és fogorvoshoz sem, butaság és ápolatlanság...
2015. nov. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
6-osnak nyomtam egy zöld kezet. Én se mentem 9 éven át, meg is lett az eredménye. Azóta már megyek.
2015. nov. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Eddig ilyen voltam, remélem ezután is még egy jó ideig. Középiskolában még egy jutalomkönyvet is adtak ballagáskor, hogy 5 év alatt nem hiányoztam. Pedig nem ezért csináltam, csak egyszerűen nem volt bajom. F/36
2015. nov. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Megfázásos panaszaim nekem sincsenek szinte soha, ellenben van egy autoimmun betegségem, ami szűrővizsgálaton derült ki, pedig nekem sem voltak tüneteim. Éppen ezért egyetértek az előttem szólókkal! Nyugodtan mondd meg neki, hogy illene eljárnia ellenőrzésre! A párom fogorvos, s tőle tudom, hogy olyankor, ha a páciens maga mondja a telefonban, hogy lyukas a foga, ott nagy gáz van, ugyanis az apró szuvasodás kezdeti stádiumban csak annyira látszik, hogy kicsit másként töri a fényt. Ezt magának nem veszi észre az ember, pláne nem olyan helyeken, ahol általában kialakul. Ugyanez igaz a krónikus betegségekre. Nem kell megvárni, hogy tünetet produkáljon. A stílusa pedig szerintem is bántó. De nem baj, biztosan szereted valamiért... :) Ahogy én is szeretek olyan embereket, akikről tudom, hogy kissé tuskók időnként. :D
2015. nov. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!