Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A nyakamon 2 nyirokcsomó is...

A nyakamon 2 nyirokcsomó is megduzzadt, rákos vagyok?

Figyelt kérdés
Szándékosan ilyen hülyén tettem fel a kérdést, kicsit félek. A fejemen van egy heg, valószínűleg valamilyen herpesz lehet, de a doki szerint ahhoz túl nagy a nyirokcsomó-duzzanat. Holnap megyek általános kivizsgálásra, az eredményeket meg a dokinak küldik, akihez 1 hét múlva kell visszamennem, az aggódva hosszú idő. Szóval lehet, hogy azért nagyobb (kb. kisujjbegynyi), mert nagy baj van?
2015. dec. 8. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Begyulladt,vam ilyen. Nyugi,2-3 nap és rendbejön.
2015. dec. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kisujjbegynyi nyirokcsomó duzzanat abszolút nem olyan nagy, nyugodj meg! Én 19 éves koromban vettem észre 4-5 ilyen méretü nyirokcsomót a nyakamon, a háziorvosom azonnal azt mondta, hogy szerinte lymphomám (nyirokrákom) van. Persze teljesen kibuktam, képzelheted... Részletes laborvizsgálatom negatív lett, és utána fül-orr-gégésznél és fogorvosnál is voltam, fertőző szakorvos meg mindenféle vérvizsgálatot csinált nekem, mind negatív lett. Ezek a szakorvosok mind azt mondták, hogy ekkora nyirokcsomó duzzanat nem egy nagy dolog, gyakori lelet, nem biztos, hogy bármit is fogunk találni mögötte. Végül nyaki ultrahangra küldtek, ahol kiderült, hogy kezdődő autoimmun pajzsmirigy-gyulladásom van, de mivel olyan korai volt, a pajzsmirigy-funkcióim még teljesen normálisak voltak a véreredményben. Azóta pajzsmirigyhormon tablettát kell szednem minden reggel, de semmi más tünetem nincs (a nyirokcsomók azóta is ugyanolyan duzzadtak), és semmiben sem akadályoz a dolog, szóval én betegnek sem érzem magam. Könnyen lehet, hogy nálad is valami hasonló jóindulatú dolog áll a háttérben. Ha a nyirokcsomók könnyen elmozdíthatóak, akkor kicsi az esélye a rosszindulatú oknak. Egyébként nekem az alsó ajkamon lévő herpesztől az államon mindig megduzzad egy-két nyirokcsomó, amikor kiújul a herpesz, de ilyenkor ezek a nyirokcsomók nyomásra fájdalmasak is.
2015. dec. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat, remélem akkor én is minél kevesebbel megúszom a dolgot.
2015. dec. 8. 15:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Megduzzadt nyirokcsimót kismillió dolog okozhat, ebből rákra következtetni azért eléggé felelőtlen a doki részéről is. Epstein-Barr vírusra néztek már? Bármi egyéb fertőzésre?
2015. dec. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!