Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy ez agyhártyag...

Lehetséges, hogy ez agyhártyagyulladás?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, 2 napja gennyes mandulagyulladásom van, merevnek érzem a tarkóm, fáj a fejem hátul, illetve oldalt, a füleim mögött, és amikor lehajolok belelüktet..Bár kellemetlen, de azért annyira nem fáj, hogy nyavalyogjak miatta..Az erőmmel úgy ahogy minden rendben,(egy kis nyűgősségen kívűl) ma is voltam nagybevásárláson...Hőemelkedésem tegnap este volt. (37,8), de az antibiotikum (Phenoxymethyl Penicillin) bevétele után már majdnem egyből le is ment..Viszont ami gyanús nekem, az az, hogy anyukám két nagyujján megjelentek nyomásra nem halványodó bőrbevérzések,(emellett szédül) illetve apum egyik szemén is van bevérzés..Bár mindenki azt állítja, hogy ha agyhártyagyulladásom lenne, akkor semmihez nem lenne erőm, étvágyam sem lenne, és kb beszélni sem tudnék...Én ennek ellenére mégis nagyon aggódom..A szüleim semmibe veszik, röhögnek az egészen, hiszen ők is azt állítják, hogy ha agyhártyagyulladásom lenne, akkor semmihez sem lenne erőm..Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. dec. 19. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Az egyik tünet a nagyon magas láz. A merev tarko az úgy van, hogyha a beteg hanyatt fekszik és felemelned a fejét akkor merev, és nem tudod úgy felemelni, nem hajlik. Ezeket a bortuneteket en sosem hallottam, nem vagyok orvos. Azért annyira nem ficankolnal ha az lenne. De mivel ez az internet, ha ketseged van, nézz utána. De azért a szuleidnek csak van róla valami fogalma.
2015. dec. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érdekes párhuzam anyád nagyujja és a te agyhártyagyulladásod között. Inkább anyádat kellene megvizsgálni, mert a őr alatti spontán bevérzés komolyabb okra is utalhat. Apádnak meg a vérnyomását kellene megmérni. Te meg feküdj ágyba, mert ezek a vírusos fertőzésekhez gyakran társul bakteriális felülfertőződés, ha nagyobb közösségben vagy.
2015. dec. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de a szüleimnek sajnos semmi fogalmuk nincs az ilyenről..Mindent viccnek vesznek sajnos
2015. dec. 19. 18:30
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy összefüggés van mert elkaphatta, és a bőrbevérzés is az egyik tünete a meningitisnek
2015. dec. 19. 18:31
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként most próbáltam ki, hogy fekve felemelem a fejem, és nem nagyon vagyok rá képes...érzem, hogy merev, és nem tudom teljesen felemelni.
2015. dec. 19. 18:34
 6/6 anonim válasza:
Régi kérdés, de hogy vagy? Beigazolódott a gyanud? Írj privit, ha gondolod.
2016. júl. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!