Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan fogyjak? Ez normális?...

Hogyan fogyjak? Ez normális? Pajzsmirigy lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Kb. 4-5 hónapja elkezdtem hízni és elkezdett hullani a hajam, székrekedésem is van állandóan, puffadok, fáradékony vagyok. Akkoriban elég stresszes voltam, beképzeltem, hogy terhes vagyok (nagyon nem kellett volna annak lennem), féltem, mert nem tarthattam volna meg, kiderült, hogy csak az agyszüleményem...

Akkor jöttek elő ezek.

2 hete mértem magam utoljára, 47 kiló voltam, most 49,5 kiló vagyok. Mozogni sajnos nem volt időm az utóbbi 2 hónapban (szakdoga, államvizsga), viszont diétázom és egyszerűen nem értem, nem gondolom, hogy egészséges heti 1 kilót hízni normális étkezéssel... Hónapokig tartottam a 44-45 kilót (152 cm vagyok), amit 63-ról adtam le anno. A hajam is feleannyi a régi dúsnak, törik el folyamatosan (mindig egészséges volt).

Csak egyet kérdeznék.

Van köztetek olyan, aki ha elkezdett gyógyszert szedni, sikerült lefogynia és rendbe jött hajhullása?Vannak sikertörténetek is?Bízhatok még benne, hogy ezek helyrejönnek?

Orvoshoz jövő héten tudok menni.

Kétségbe vagyok esve, már most nagyon elhízottnak látom magam.:(



2016. jan. 13. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:

A hajhullás nem tipikusan a pajzsmirigy-probléma tünete. Vagy lehet pajzsmirigy, de úgy, hogy pl. inzulinrezisztencia következménye. Ha megtalálják a hajhullás okát, rendbe jöhet.

Próbáld magad elfogadni, bármennyi kiló vagy, mert ha kétségbeesel, csak még rosszabb lelkiállapotba kerülsz, és nem fogsz tudni fogyni. Milyen diétával próbálkozol amúgy?

2016. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Bocsánat a késő válaszért, sajnos semmi időm nem volt.

Jövő héten végre megyek vérvételre pajzsmirigy miatt. Amúgy kivontam minden lisztest, tésztát az étrendemből, cukrosakat is ritkán eszem-iszom, vettem eritritet, pl. azzal iszom a kávét és a mennyiség is kicsi (persze nem túl kicsi, tudom, hogy koplalni se szabad), kókuszolajra tértem át, nem próbálkozom semmilyen csodadiétával.

Iszonyat fáradékony vagyok és lassú az utóbbi időben ráadásul ma már ott tartottam, hogy az alakom miatt nem mozdultam ki, mert szégyelltem magam.:( Pedig volt már rajtam ennél sokkal több felesleg.:/ Holnap végre elkezdek sportolni is. Félek nagyon, hogy pajzsmirigy és magamat okolom, hogy stresszes voltam.

2016. jan. 22. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!