Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aurás migrénnel kapcsolatban...

Aurás migrénnel kapcsolatban tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Aurás migrénre gyanakszik a neurológusom. Szemészeti szempontból már szinte mindent megvizsgáltak. Szemész szerint lehetséges a megnyúlt és elvékonyodott retinám okozza az uralátást. A neurológus viszont migrénre gyanakszik. Mágneses rezonanciára küldött amit pár hét múlva meg is csinálnak. A cikk-cakkban megjelenő színés vibráló fényeket kezdetben picinek látom, majd egy növekszik, végül már csak a szemem sarkában látom. Általában 20 percig tart, fejfájás ritkán követi, ha van is csak pici, tompa. A kérdésem az, hogy hogyan lehet ezt kiküszöbölni. Életmódváltás segít-e, nem dohányzom, nem iszom, hormontalblettát nem szedek.

2016. jan. 20. 19:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát a franc tudja.....nekem annak idején ilyenkor mindig egy fényes folt jelent meg, ami kitakarta a látómező adott részét, majd szépen, fokozatosan lehúzódott a perifériára, és amikor onnan is eltűnt, jött a rohadt erős fejfájás órákig. Emellé gyerekkoromban egy alkalommal társult látásvesztés és tranziens afázia, nyolcadikos koromban pedig újfent egy afázia. utána csak a vizuális tünetek maradtak.


A szem sarkába lehúzódás szerintem elég erősen utal aurás migrénre, de az, hogy nem követi fejfájás elég fura, bár a szakirodalom ismer ilyet, csendes migrén néven. Várd meg a kivizsgálás eredményét, az a biztos. Kiküszöbölni nem nagyon lehet, nekem a serdülőkor végeztével maguktól múltak el az aurás dolgok, soha nem dohányoztam, ittam.

2016. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!