Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Migrénes fejfájásra van...

Migrénes fejfájásra van valami házi praktika?

Figyelt kérdés
Édesanyámnak nagyon sokszor migrénesen fáj a feje és sokszor már a gyógyszerek sem segítenek...
2016. jan. 21. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Évek óta szenvedek a migréntől. Mindent kipróbáltam már, de tényleg. A létező összes fejfájás csillapítótól kezdve a citromos kávéig mindent. Semmi nem használt. Elmentem egy fejfájás ambulanciára és ott írtak fel egy gyógyszert, ami végre tényleg segít. Relpax a neve. Megelőzni nem lehet vele és a hatása sem tart napokig, tehát egy 4 napos migrén alatt be kell venni belőle többet, de egy ideig valóban elmulasztja. Nekem segített, élhetővé vált vele az életem. Javaslom egy fejfájás klinika felkeresését. Tényleg segítenek. Maga a vizsgálat sem olcsó, de aki a migrénnel küzd az tudja, hogy van amikor már megéri.
2016. jan. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Az a helyzet, hogy addig nem tanácsos semmit sem szedni, amíg ki nem vizsgálták. Ki kell zárni az esetleges szervi rendellenességeket, betegségeket, ha ezek ismertek akkor ezt figyelembe véve lehet gyógyszert, vagy gyógyhatású készítményt ajánlani. Nem lehet csak úgy hasra ütök módon érszűkítő hatású szereket ajánlani, tudni kell, hogy nála nincsenek e keringési és egyéb zavarok. Ha komoly fájdalmai vannak azt egy-két pohár gyógytea nem oldja meg, ha viszont nagy mennyiségben fogyasztja ugyanolyan problémákhoz vezethet mint a gyógyszer ha nem veszik figyelembe az esetleges társbetegségeket. El kell menni orvoshoz, vagy ahogy ajánlották egy klinikára. Fontos, hogy sok vitamint és ásványi anyagot fogyasszon főleg nyers zöldségeket és gyümölcsöt, ez sokat segíthet a megelőzésben. A nyugodt alvás is fontos, ajánlanám lefekvés előtt a macskagyökér tartalmú teakeverékeket. Nekem az aszpirin vagy segíteni szokott de nálam nem súlyosak a tünetek. Házi szerként a kakukkfű, cickafark, orvosi veronika, menta,kamilla, gyömbér, mazsola, torma és erős paprika. A fűféléket együtt teakeverékben a többit önmagában hol ezt , hol azt. Sajnos ennél többet én nem tehetek, jó egészséget kívánok nektek.
2016. jan. 22. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2016. febr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
okozhatja kevés folyadékfogyasztás is. de legtöbbször érzelmi konfliktus hatására jön létre a fejfájás. ajánlok figyelmedbe egy youtub-on található barnai robertó biologika előadása. ő érthetően mindent elmond, mi miért van a természettörvényben. én szeretem a műsorait nagyon. így nem vernek át az orvosok férekezeléssel.
2016. febr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!