Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Jó gyógyszert írt fel az orvos?

Jó gyógyszert írt fel az orvos?

Figyelt kérdés

Nem régen voltam vérvételen és kiderült hogy vérszegény vagyok. Az orvos felírt egy gyógyszert rá. ( Ferrograd Folic filmtabletta ). A "probléma" csak az hogy a betegtájékoztatóban az szerepel hogy:

- A ferrograd folic filmtabletta vas és folsav tartalmú készítmény amely alkalmas vashiányos vérszegénység megelőzésére és kezelésére terhes nőkben illetve folsav hiányos vérszegénység megelőzésére terhességben. Tehát egyértelmű hogy ezt a gyógyszert várandós nőknek szánják. De én nem vagyok terhes és ezt az orvos is tudja. Attól még szedhetem?



2016. jan. 23. 23:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Bátran szedheted még akkor is, ha nem vagy várandós!

Csak arra figyelj, hogy a betegtájékoztatóban leírt élelmiszereket, hatóanyagokat, gyógyszereket ne fogyaszd e gyógyszer bevételével egyidejűleg (pl. kávé, tea, tejtermék stb.). Akár fekete is lehet a székleted. Ettől ne ijedj meg, természetes jelenség ilyenkor. Viszont kontroll vérvételek szükségesek. Gondolom az orvos mondott valami időt, mikor elmenned egy újabb vérvételre.

Ha ezt elfelejtette veled megbeszélni, akkor hívd őt fel és kérdezz erre rá. Gyógyulást kívánok.

2016. jan. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2016. jan. 24. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!