Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Másnak is csak a hátát szokta...

Másnak is csak a hátát szokta meghallgatni az orvos, ha beteg?

Figyelt kérdés
Nekem eddig a régi orvosom mindig meghallgatta a mellkasomat, hátamat is, ha beteg voltam és köhögtem, viszont most új orvosom van, aki csak a hátamat hallgatta meg, de azt se nagyon, mert kb 3x odarakta a fonendoszkópot a hátam aljához, és ennyiben ki is merült nála a vizsgálat... Ez baj, vagy másnál is így van, hogy csak a hátát hallgatják meg az embernek tüdőhallgatás címszó alatt?

2016. febr. 2. 18:27
 1/5 szamo77db ***** válasza:
Nekem mindig meghallgatja a mellkasomat is. Nyilván a szívhangokra kíváncsi.
2016. febr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én dokim egyáltalán nem szokta meghallgatni a mellkasomat,sőt a torkomba sem néz bele.

A vérnyomásmérést is már én kértem a múltkor.

lehet orvost kellene váltanom.

2016. febr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: Én is a váltáson gondolkodom... Engem sem szokott megvizsgálni, max megnézi a torkom. Eddig egyszer hallgatott meg felületesen, pedig asztmás is vagyok, ezért a legkisebb megfázás is fulladással jár. Legutóbb sem vizsgált meg, mikor már több mint egy hete szenvedtem a fullasztó köhögéssel, helyette felírt egy olyan köhögéscsillapítót, amit nem is szedhetek... Elmentem másik orvoshoz, és kiderült, hogy hörghurutom van, tele van váladékkal a tüdőm, amire köptető kell, nem köhögéscsillapító.
2016. febr. 13. 20:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt olyan, hogy csak a hátamat hallgatta meg, bár azt elég alaposan. Azóta idáig 3x voltam beteg, minden alkalommal meghallgatta a mellkasomat is.
2019. dec. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért ebből nem vonnék le messzemenő következtetést. Engem alaposan meghallgattak mégsem tűnt fel nekik hogy az egyik oldalon összeesett a tüdőm. Azóta ennek a hallgatózásnak nem tulakdonítok túl nagy jelentőséget.
2019. dec. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!