Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha hormonális problémám van,...

Ha hormonális problémám van, az milyen adatból derül ki a vérképen?

Figyelt kérdés
gyenge és fáradékony vagyok, a menzeszem kimaradozik, azt hittem a vasam miatt, de az rendben van így eszembe jutott, hogy hormonális gond lehet...

2016. febr. 4. 12:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Hormonális ok a vérképből nem derül ki. Ha a vas rendben van, akkor a hemoglobint, vörösvérsejt számot és a hematokritot kell megnézni.
2016. febr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A vérképből nem derül ki. A vérből készített hormonvizsgálatokból derül ez ki.

Kérj a háziorvostól TSH, T3, T4 vizsgálatot. Ez a pajzsmirigy hormonjait nézi. Sok helyen a háziorvos csak TSH vizsgálatot kérhet, a másik kettőt nem. Sok helyen csak akkor csinálják meg a T3, T4-et, ha a TSH nem jó.

Kérdezz rá a háziorvosra, ki tud-e írni neked nemi hormonvizsgálatot is (nagy eséllyel nem, mert erre pl. nőgyógyász jogosult, de hát ahány ház, annyi szokás).

Én ezt tenném: elmennék a nőgyógyászhoz és tőle kérnék beutalót egy teljes hormonvizsgálatra (ha kérésedre kiírja a pajzsmirigyre is, az lenne a legjobb). Majd ő elmondja, a menses hányadik napján kell menned laborba.

Ha a nőgyógyász nem jelöli be a pajzsmirigyvizsgálatot, akkor kérj erre beutalót a háziorvosodtól. Így két beutalóval mész a laborba, de egy vérvétel alatt megcsinálják mindkettő vizsgálatot.

A nőgyógyász viszont kérheti úgyis a vérvételt, hogy a menses X, Y és Z napján menj a laborba. Ez több vérvételt jelent, de legalább lesz eredményed.

Több oka is lehet a fáradékonyságnak, de első lépés a labor. Ha ez negatív, utána érdemes az egyéb okokról beszélni.

2016. febr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!