Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Olvasgattam Frontinról. Mért...

Olvasgattam Frontinról. Mért irják sokan rászokást okoz? Hisz nemigaz!

Figyelt kérdés
másfél éve szedem napi egy 0.25 öst ezt irta fel pszichiater .ha szedni kell szedni kell!én nekem miota szedem sokkal könyebb életem.akkor ennyierővel irhatnánk,ne dohányozzunk ne igyunk ne számitogépezzünk ,telefonozzunk mert mindre rálehet szokni.én nemérzem hogy mentálisan meg akárhogy épülnék le sőt ellenkezőleg pozitovan hat életemre !mért kell ilyeneket irni ?
2016. febr. 7. 20:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Az, hogy rászoksz nem feltétlenül jár együtt a leépüléssel. Próbáld meg elhagyni.. Akkor majd rájössz, mi az, hogy rászokás.
2016. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
akkor most többi gyogyszert se szedje ember amit neki felirt orvos a betegségére,mert szervezete rászokik?
2016. febr. 7. 20:29
 3/17 anonim ***** válasza:

Miért akarod elhitetni, hogy nem okoz rászokást?!

Az alkoholisták is napi egy sörrel kezdik.

Ha neked ennyi idő után napi egy 0.25-ös továbbra is használ, akkor vagy placebót szedsz, vagy hazudsz!

2016. febr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"akkor most többi gyogyszert se szedje ember amit neki felirt orvos a betegségére,mert szervezete rászokik?"

Ha olyan gyógyszerrrőlk van szó, amit másfél évig szed avalaki, akkor: ige?

2016. febr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
és orvos irja fel és félévente rávan irva papirra hogy azt nekem szedni kell! vonjam meg azért mert itt sokan irták .és ha pl gyomorfekélyesnek felirnak gyogyszert és ugy neki jobb élete neszedje ?
2016. febr. 7. 20:33
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem. Szedd. Azért írják, hogy rászoksz, hogy ne lepődj majd meg, mikor el akarod hagyni. Ezért írják a mellékhatásokat is pl, mert megtörténhet és ha megtörténik, akkor ők figyelmeztettek. Figyelmeztetnek arra is, hogy rászokást okoz. Ha ha félsz, hogy egyszer nem tudod majd letenni ne szedd. Ha nem érdekel és ígyis-úgyis szedned kell, akkor meg szedd nyugodtan. Nem igazán értem mit nem értesz ezen.
2016. febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

igen használ ha hihetetlen hanem este szoktam bevenni

0.25 öt ,de van hogy nemveszem be attol függ mennyire fáradtam el melo közben.van hogy citromfüteát iszok .mért baj az ha 100 dbos 0.25 ös kiszerelést nálam elég 3 és fél honapig ?és könyrbb életem igy anyum meghalt mikor 18 éves voltam, párommal 5 év után szakitottam és sose mentem el pszichiáterhez 28 év alatt na voltam és eztirta fel azota szedem és jobb akkor mért kell irni ilyennek errol gyogyszerrol mikor van ki 10 éve szedi marékszámra .

2016. febr. 7. 20:38
 8/17 anonim ***** válasza:

" "akkor most többi gyogyszert se szedje ember amit neki felirt orvos a betegségére,mert szervezete rászokik?"

Ha olyan gyógyszerrrőlk van szó, amit másfél évig szed avalaki, akkor: ige?"

Bocsánat az értelmetlen válaszért!

Elküldte a rendszer, mielőtt befejeztem volna.,

Helyesen:

Ha olyan gyógyszerről van szó, amit másfél évig szed valaki rendszeresen, akkor: igen. Még a vérnyomáscsőkéntó gyógyszerek adagját is emelni kell időnként, mert a szervezet "hozzászokik", de az alap problémát nem orvosolja.

Mond neked valamit az a fogalom, hogy "függőség"?

2016. febr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
igen mond ,de akkor megyek félévente kontrolra akkor mondjak orvosnakk azt hogy neirja fel mert függövé tesz? látja hogy segit életemen. kétnaponta 0.25 frontin füssőgés jo értem ,de akkor alkoholis meg sokminden más függőség ,de ez legalább nemöli embert mint a alkohol v drog.ezmelett még járok uszni is meg biciglizni ,de 28 éves korom ota mindig szorongosabb voltam átlagnál pszichés dolog !
2016. febr. 7. 20:46
 10/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Senki nem mondta, hogy hihetetlen. A gyógyszerek erre valók, hogy használjanak és segítsenek. Vannak olyan gyógyszerek, amik pedig használnak, de rászokást okoznak. Ezzel az embereknek tisztába kell lenniük, mert van, aki semmire sem szeretne még véletlenül sem rászokni. Neked ezt a gyógyszert szedned kell és szerencsére használ. De elmondják, hogy rászokást okoz, hogy tudd és kész. Hogy jön ide most, hogy kit vesztettél el..stb?

2016. febr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!