Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan ünnepeljük egy 12 éves...

Hogyan ünnepeljük egy 12 éves rákos beteg gyerek utolsó születésnapját? Tegyünk úgy mintha semmi baj se lenne vagy tartsunk szokatlanul nagy ünneplést ezzel akaratlanul jelezve ez az utolsó?

Figyelt kérdés

Meg vagyok lőve. Tanácsot kértek tőlem hogyan ünnepeljük egy 12 éves rákos beteg gyerek utolsó szülinapját. Olyan állapotban van hogy garantáltan az utolsó javulás kizárt, örülhetünk ha a hátralevő 2 hetet megéri.


De hogyan ünnepeljünk?

Legyen ez egy olyan ünneplés mint általában egy szokott szülinap, amit ugye úgy ünnepel az ember hogy jó ünnep, ünnep de lesz még rengeteg?


Vagy tartsunk egy olyan nagy bulit amit sose szoktunk tartani ezzel akaratlanul is orra alá dörgölve hogy most aztán mindent bele bulizzunk mert több nem lesz??


És milyen ajándék legyen? Használati tárgy ruha stb felérne egy pofáncsapással hiszen ágyból se tud már kikelni.

Könyv játék … hát használni már ezt se fogja a nap nagy részében alszik, vagy kábítva van szintetikus morfiummal.


De akkor mi legyen?

És ugye morbidnak hangzik de marhára remélem hogy senkinek ki nem csúszik a száján hogy „legyen még sok ilyen szép napod”.


Az meg csak fokozza a dolgot, hogy a szülők hamis vagy önáltató kegyelmességből azzal kábítják a gyereket hogy múló dolog ez hamarosan jobban lesz. Egy kis betegség de szedi a gyógyszert, és majd gyógyul. A gyerek meg vevő a hazugságra (vagy ki tudja persze).


Szóval akkor ez a lecke, ehhez kérnék helpet.


2016. febr. 12. 13:00
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

" mintha még rengeteg lenne...!

"


Hát a helyzet hogy ez nettó hazugság lenne én ebben nem vagyok hajlandó részt venni.

2016. febr. 12. 17:32
 12/25 anonim ***** válasza:
27%

Akkor NE VEDJÉL...


Szánalmas, hogy ilyen témáról itt kérdezgetsz!!!

2016. febr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező! Majd a szülők eldöntik! Te meg törődj a magad dolgoddal, ha már képtelen vagy segíteni nekik, ne szólj bele ha már nép kérdést csináltál egy ilyen szomorú dologból!
2016. febr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

" VEDJÉL... "


Ez melyik igénk lenne?

2016. febr. 12. 17:40
 15/25 A kérdező kommentje:

"Kérdező! Majd a szülők eldöntik! T"


Ember, te OLVASNI tudsz??

Te BAROM!!!!!! Én is aztt írtam le hogy marhára örülnéj ha ezt a szükők dönték el és nem a rokonságra tolnák át a döntést.


És semmi közöm hozzá?????


Hát BÁR ÚGY LENNE!!!! Semminek se örülnék jobban mintha közöm se lenne hozzá!!!!

2016. febr. 12. 17:42
 16/25 anonim ***** válasza:
44%
S most beljebb vagy a válaszokkal mi, teeee....
2016. febr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező!


Nem kell foglalkozni a felettem írkáló idiótával.


Hát... szívesen próbálnék valami hasznosat mondani, de az a baj, hogy nem ismerjük se a gyereket, se a rokonságot. Viszont mindenféleképpen qrvára erősnek kell lennie mindenkinek és megünnepelni a szülinapját. És szerintem üljetek le előbb és beszéljétek meg többen! Továbbá a gyerek is lehet, hogy mondhat valamit, hogy mit szeretne, elvégre nem olyan kicsi már és nem is hlye...

2016. febr. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
89%
Gyereknek hazudni az én szememben nem bocsánatos bűn. Nem hülye, nem is olyan kicsi már, nyilván felfogja, hogy mi történik, őt kell megkérdezni, hogy mit szeretne; és azt is muszáj vele megbeszélni, hogy nem fog meggyógyulni. Hitegetni ezerszer rosszabb, akármilyen nehéz is a szülőknek.
2016. febr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, kérdező, de szerintem pontosan tudja, hogy meg fog halni. Dolgoztam hospice-ban és kórházi osztályon is eleget, gyerekekkel is foglalkoztam, általában teljesen tisztában vannak azzal, hogy nem sokára vége az életüknek.

Szerintem azon legyen a hangsúly, hogy mindenki ott legyen, akit szeret. Nem az a fontos, hogy nagy buli vagy kis buli... Nem kell nagy csinadrattát csinálni, hidd el, örülni fog, hogy vele vagytok, kaphat egy szép tortát stb. De én is azt gondolom, hogy érdemes lenni megkérdezni őt magát is, hogy mire vágyik, akkor elkerülhetnétek az ezzel kapcsolatos kellemetlenségeket is, hogy "jaj, mit vegyünk, úgyis lassan vége az életének".

Bocsánat, ha kicsit túl őszinte voltam, de ez tényleg egy nagyon szomorú dolog. Sajnálom, hogy keresztül kell ezen mennetek.

2016. febr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

"Ne haragudj, kérdező, de szerintem pontosan tudja, hogy meg fog halni."



Akkor már ketten vaygunk akik így gondoljuk, de a szülei meg nem így gondolják.

2016. febr. 16. 18:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!