Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kinek volt ilyen betegsége?...

Kinek volt ilyen betegsége? (többi lent)

Figyelt kérdés
A diagnózisom: akut polimorph pszichotikus zavar skizofrénia tüneteivel. A betegségem tavaly tavasszal kezdődött. Állandóan idegesítettem magamat minden miatt. Iskolában nem tudtam figyelni a stressztől. Azt hittem csak elfáradtam év végére, ezért nem mentem orvoshoz. Ez nagy hiba volt, mert nyárra súlyosbodott az állapotom. Gomolygott a fejem, úgy éreztem mintha a valóság álom lenne, pánikremegésem volt, nem tudtam aludni, de még ha aludtam is éjszaka, nappal hulla fáradt voltam. Úgy éreztem, mintha egy másik világba kerülnék, ami ellen próbálok küzdeni, sikertelenül. Azt hittem, belehalok. Szeptemberben kerültem orvoshoz, mert sokára kaptam időpontot. A kórház előtti napokban már majdnem mentőt hívtam, annyira szenvedtem. Aztán végül sikerült a saját lábamon bemenni a kórházba. Ott kaptam a fent említett diagnózist. Négyféle gyógyszert írtak fel: rivotrilt, abilifyt, sertralint és akinetont. Hónapokig a kórházban feküdtem, és rengeteget javult az állapotom. Csak sajnos annyit hiányoztam az iskolából, hogy halasztanom kell. Idén februárban engedtek haza a kórházból. Az orvos azt mondta, már meggyógyultam a betegségből, és elkezdte csökkenteni a gyógyszereimet is. A problémám az, hogy ennyi idő után is még alig tudok figyelni. A furcsa valóság megszűnt, de állandóan fáradt vagyok. Egy ideig még tudok figyelni, aztán egy negyedóra után csak azt hallom, hogy beszélnek hozzám, az értelmét nem fogom fel. Szerintetek ebből a betegségből meg lehet gyógyulni teljesen? A gyógyszerek nem okozhatják a tompaságot? Nagyon félek, hogy szeptembertől nem fogom tudni elkezdeni az iskolát. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat. 16/L

2016. febr. 13. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
A tompaságot biztosan a gyógyszerek okozzák, hiszen pont arra készültek, hogy tompítsák az idegrendszeri folyamatokat.
2016. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
még nagyon fiatal vagy egy ilyen betegséghez. tartsd be az orvos utasításait és próbálj beilleszkedni újra a normális kerékvágásba. sportolj, csinálj amit szeretsz és ami előre visz téged. lazíts, de ne igyál alkoholt, mert ezekre a gyógyszerekre nem szabad. ismerkedj meg a meditációval és próbáld begyakorolni, plusz javaslom keress fel egy pszichológust, aki majd tud neked segíteni a felépülésben. sajnállak :(
2016. ápr. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Különösen neked, kedves 2. válaszoló. Rendes tőled, hogy ennyivel a kérdés kiírása után is válaszoltál.:)
2016. ápr. 3. 17:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Remélem, jobban vagy már.
2018. márc. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!