Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fáj a mellkasom, bordám, mi...

Fáj a mellkasom, bordám, mi lehet?

Figyelt kérdés

Novemberben, december elején nagyon csúnyán meg voltam fázva, de az elmúlt. Január elején hirtelen elkezdett szúrni mellkasom, de azt hittem, csak a levegő szorult be, nem foglalkoztam vele. Aztán egyre nagyobb felületen fájt, a bordámnál is. Elmentem dokihoz, azt mondta, izomgyulladás. Jó, beszedtem a gyógyszereket, még mindig fájt. Visszamentem, kaptam Flectort, ugyanúgy fájt. Szedtem rá később megint gyógyszert, de már február közepe van és még mindig fáj. Kicsit kezdek félni. Beutalt ugyan ortopédiára, de nem értem, miért. Nem lehet, hogy a korábbi, csúbya megfázásnak van köze hozzá? Az ortopédián majd megpróbálok beszélni az orvossal, hogy mellkasröntgenre adjon beutalót.

Anyukám szerint a stressz (idén érettségizek) miatt is lehet. Sajna elég hipochonder is vagyok mellé, szóval már félig ásom a síromat.



2016. febr. 16. 01:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy teljesen random kezd el fájni. Nem mozgástól, időponttól függ. Van, hogy futok, de nem fáj, máskor ülök és elkezd szúrni. Néha egész nap nem fáj, csak este, máskor meg majdnem egész nap. És jellemzően a bal oldal fáj (az esetek 90%-ában).
2016. febr. 16. 01:18
 2/9 anonim ***** válasza:
És mit mondott az orvos?
2016. febr. 16. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Semmit, elküldött ortopédiára, hogy majd ott megnézik...
2016. febr. 16. 08:39
 4/9 anonim ***** válasza:

De akkor gondolom meghallgatott sztetoszkóppal, nem? Ha hallott volna bármit, akkor elküld röntgenre vagy kardiológiára. Bár ezekre rákérdezhetsz a háziorvosnál - az ortopédus nem biztos, hogy tud beutalót adni. Így botcsinálta dr Houseként én kérnék egy vér- és vizeletvizsgálatot, lehet hogy valami más van a háttérben.

Bár, az is lehet, hogy simán görcsölsz és/vagy rossz a tartásod, vagy éjszaka álmodban görcsölgetsz, nem is veszed észre, és másnap érzed a fájdalmat.

Jógát, légzőgyakorlatokat, autogén tréninget nem akarsz kipróbálni?

2016. febr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem, még csak meg sem hallgatott. :/

Igen, teljes kivizsgáláson már én is elgondolkodtam, ha nem tudnak most mondani majd semmit, akkor szerintem az lesz a következő lépés.

A tartásom régebben rossz volt, most már pont, hogy jobb igazából, úgyhogy emiatt én nem hinném valószínűleg, de ki tudja.

(jógázom rendszeresen és légzőgyakorlatokat is csinálok) :))

2016. febr. 18. 18:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Váltanék háziorvost. Engem mindig meghallgat az enyém, bármivel megyek hozzá. Kérnék vér- és vizeletvizsgálatot (amúgy sem árt évente). Ha lány vagy, akkor a mellvizsgálat is fontos (bár a fiúknak is lehet emlődaganatuk, de az nem szúrna).
2016. febr. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! :)
2016. febr. 19. 07:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Írok privátot.
2016. márc. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kedves kérdező! Írtam neked privát üzenetet. Megoldódott már azóta ez a problémád? Mi lett a végső diagnózis? Ugyanezzel szenvedek 8 hónapja :/
2019. okt. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!