Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orvosom Ciprinol 500 mg...

Orvosom Ciprinol 500 mg antibiotikumot írt fel 5 napig,2x1 adagolásban. Véletlenül 2-3. nap viszont 3x1 szemet vettem be. Nagyon félek, mit okozhat! Hétvége van, hova forduljak?

Figyelt kérdés
Fájt a vesém és pisiléskor csípő, égő érzésem volt. Vérképem alapján a vesém rendben. Ultrahangra 1 hónap múlva kaptam időpontot.

2016. febr. 27. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Az alkalmazási előiratban:

Ha az előírtnál több Ciprinol-t vett be

- Ha az előírt adagnál többet vett be, azonnal kérjen orvosi segítséget. Amennyiben lehetséges, vigye magával a tablettákat vagy a dobozt, hogy meg tudja mutatni az orvosnak.


Menj el az ügyeletre!

2016. febr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha rosszabbul vagy felkeresheted a területileg illetékes orvosi ügyeletet, keresd meg az interneten, hogy a lakcímed szerint hol van a legközelebbi orvosi ügyelet. Ha van a környéken kórház, azt is felkeresheted, ott hétvégén is vannak orvosok. Ha csak eggyel többet vettél be mint az előírt napi adag, az még nem akkora nagy katasztrófa; valószínűleg semmi bajod nem lesz tőle, ha csak nem vagy rendkívül érzékeny az adott gyógyszer valamelyik összetevőjére — de arról meg minden bizonnyal már lenne tudomásod. Főleg, ha már több napja kibővített mennyiségben szeded! :-) Ha esetleg rosszabbul kezdenéd érezni magad mentőt is hívhatsz. De ha jól vagy, az 1 db gyógyszertől nem hiszem, hogy bármi bajod is lesz. A továbbiakban figyelj oda jobban hogy mi van a dobozra írva és hogyan kell szedni, ne vegyél be többet mint amennyit felírtak.
2016. febr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De, ha az van írva a tájékoztatóra, hogy menj orvoshoz, akkor menj el az orvosi ügyeletre, ahogyan az előttem szóló mondja.
2016. febr. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, egy kicsit megnyugodtam, nagyon megijedtem. Eddig még nem szedtem antibiotikumot (ezután is kerülni fogom!!) Mérgezésre, vagy vese-máj károsodásra gondoltam. A közérzetem jó, étvágyam is van. Sok folyadékot és gyógyteát iszom !
2016. febr. 28. 10:09
 5/5 anonim ***** válasza:
semmi bajod nem lesz tőle. de ne űzz sportot a túladagolásból.
2016. febr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!