Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet olyan hogy az otthoni...

Kriszitna27 kérdése:

Lehet olyan hogy az otthoni cukormérő többet mutat, mint a labor, de csak akkor rossz ha magasabb értéket kell mérnie? Elvileg fordítva van nem?

Figyelt kérdés

Most vettem egy D-cont Trend cukormérőt! A laborhoz képest sokkal többet mutat. Labor érték étkezés után egy órával 6,6, cukormérőn 7,5 volt, kb.10 másodperces különbséggel! Étkezés előtt viszont kb. ugyanannyi volt mint a labor(5,3). Cukorbeteg vagyok és terhes. Nem mindegy hogy az étkezés utáni cukraim 7 alatt vagy fölött vannak. A régi cukormérőmön (ami kb. u.annyit mutatott mint a labor) nem volt -néhány kivétellel- 7 fölötti érték! A laborba azt mondták hogy ők többet mérnek vérből mint én a mérőmön, kevesebb kizárt, v.színű rossz a mérőm. Visszavittem de azt mondták ki van zárva hogy rossz legyen az új mérő. (a régi mérőt leadtam.)

Reggel éhgyomorra viszont kb. jó értékeket mér. akkor van baj ha szerintem 6-6,5 fölötti értéknek kéne lennie, mert a olyankor kb. egy egész eltérés van mert 7,5 és 8 között mér. most melyiknek higgyek. labor vagy az új cukormérő??? vagy talán a régi cukormérő volt rossz???


2016. febr. 29. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is olyan van. Elvileg 0,4-0,5-tel mér többet, ez nem "titok". De amint látom, neked kétszer ennyit mért, nem értem én sem...
2016. febr. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A labornak biztosan hihetsz.

Orvosodat kérdezd meg, hogy mitől lehet ez.

Egyébként nem igazán értem. Elmentél laborba, levették a vért és te ott saját magadnak is megmérted a mérővel???

2016. febr. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen ott a laborban azonnal megmértem mert amikor megvettem a cukormérőt egy hete, magasabb cukrokat kezdtem mérni mint a régivel. Nekem a terhesség miatt naponta háromszor otthon mérnem kell magamnak a cukromat és vezetnem kell egy naplóba. kéthetente viszont terheléses labor (reggeli előtt és utána egy órával vérvétel) és az eredménnyel meg a naplóval mindig menni kell a dokihoz. A laborba meg rendesek voltak és mondták hogy nyugodtan mérjem meg magamnak is, hogy teszteljem a cukormérőt, mert nem mindegy hogy a cukormérő rossz vagy tényleg a cukrom kezd magasabb lenni. de az eltérés nagyon sok (a labor szerint is.)
2016. febr. 29. 11:02
 4/6 A kérdező kommentje:
még három nap múlva megyek a dokihoz. megkérdezem de addig is azért idegesít hogy ezért méregetem, és lehet hogy rossz értékeket írok be. ezen múlik az inzulinkezelésem. (eddig még diétázom csak, de magasabb értékeknél majd kell az inzulin) hga1c meg még egy hónap múlva lesz mert akkor jár le a három hónap. előbb nem csinálják meg.
2016. febr. 29. 11:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbálj ki másik mérőt. Pl. gyógyszertárban, háziorvosnál.
2016. febr. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15 percen belul 15% lehet a kulonbseg +/- a laborhoz kepest, ISO szabvany szerint. nalad a kulonbseg 12 %, ami benne van a megengedettben.
2016. jún. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!