Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan néz ki egy endokrinológ...

Hogyan néz ki egy endokrinológiai rendelés?

Figyelt kérdés

A bőrgyógyász és norm. orvos természetesen kudarcot vallottak. Most mennék egy endokrinológushoz, hátha ott okosabbak, de ha nem akkor alternatív gyógyfüvek, amire én már az elejétől hajaztam, semmi szintetikus vagy mellékhatás, tiszta természet.

Szval ha bemegyek egy rendelőbe gondolom vért vesznek, és pl a többi vizsgálat hogyan zajlik?

17L



2016. márc. 2. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem írnád le konkrétan, hogy milyen egészségügyi problémád van? Enélkül nehéz okosat mondani.

Egyébként az endokrinológiai rendelésnél a vizsgálat részletes anamnézis felvétellel és fizikális vizsgálattal kezdődik, ezután lehet vérvizsgálat, specifikusan bizonyos enzimekre, ultrahang pajzsmirigy betegségeknél, koponya CT és egyéb képalkotók pl. agyalapi mirigy betegségeinél, stb., erőteljesen függ a betegség mivoltától.

Ezen kívül egy endokrinológus speciálisan jól ért mindenféle endokrinológiai (hormonháztartást érintő) betegséghez, így nagyobb merítésből, több lehetőségre tud gondolni, és amennyiben ilyen betegséged van, pontosabb és jobb diagnózist tud felállítani.

Nem kell túl szkeptikusan viszonyulni a dologhoz, elég sok betegséget tudnak nagyon jól kezelni az endokrinológusok.

2016. márc. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én csak a bőrgyógyászom, gúnyoltam, szegény nem értett semmihez.

És azok az idegenszavak mit jelentenek? bocsi :)

Elég erőteljes akném van, nem az a fajta amit szalicillal vagy más savval agy akár antibiotikummal vagy más erős gyógyszerrel el lehetne mulasztani.

Az orvos acne conglobata-nak nevezte el, de ez nálam tuti nem az.

Mivel vegán is vagyok, mostanában intenzíven sportolok, régebben kicsit lustultam még, nade sport+egészséges étel és mégis.

2016. márc. 26. 20:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Az endokrinológus először nőgyógyászhoz meg vérvételre fog küldeni.
2016. márc. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A dermatológus már számtalanszor vett vért, székletet is, az aknéból töretet, küldött nőgyógyászhoz hormonprofil készítésre, és állítólag minden jó.
2016. márc. 30. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Góckutatás volt?
2016. márc. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem, nem volt
2016. márc. 31. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!