Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Algopyrin es Coldrex szedheto...

Algopyrin es Coldrex szedheto egyutt?

Figyelt kérdés

21eves vagyok. 4 napja van folyamatosan lazamm 38 - 39 kozotti.

Eddig algopyrint szeddtem. De nem vitte le a lazam (4orankent 1et vettem be.

Hideg furdo. Borogatas se viszi le.

Reggeli felkelesnel is 38fokos a lazam.

Egyebb tunetem. Torokfajas. Kohoges. Orrfolyas. Rossz kozerzet.

A dr. Csak koptetot meg algopyrint irt fel.


Tegnap bevettem az algopyrin utan kb 1oraval egy coldrexet es valamivel jobb lett 37.5 ...kifejezetten jobban ereztem magam


Csak a kerdesem szedhetem egyutt a ket fele gyogyszert? Vagy inkabb ne?



2016. márc. 4. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyógyszer a nem-szteroid gyulladásgátlók csoportjába tartozik, tehát ugyanaz a hatásmechanizmusuk. (Mindkettő a COX (ciklooxigenáz) enzimeket gátolja.) Emiatt nem kellene mindkettőt együtt szedni.

Én a helyedben csak a Coldrexet szedném, mivel abban paracetamol van, ami jobban képes csökkenteni a lázat, mint az Algopyrin, emellett tartalmaz még olyan anyagokat is (koffein), melyek növelik a hatását.

2016. márc. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 San Bernardo ***** válasza:

Egyetértve előttem szólóval (1-es), annyit, hogy lehet, de szerintem fölösleges. Az NSAID-ek mindegyike árt a gyomor nyálkahártyájának, egyik kevésbé másik jobban, de nem tesz jót.

Kórházban a lázra (38-39) Algopyrint adnak, tablettát vagy injekciót, ha az sem használ vagy 39 fölé megy, akkor nincs mese, priznic.

A paracetamol nagyon hatékony, de a legveszélyesebbek közt van, a máj nehezen tudja lebontani és a paracetamol túladagolás nem szerencsés, enyhén szólva.

A C-vitamin tartalom, ha már bekaptad a vírust nem oszt nem szoroz, közhiedelemmel ellentétben nem érdemes kilószámra szedni.

Szerintem maradj az Algopyrin PLUSZ priznic (teljes meztelen test állott vizes lepedővel, baromi kellemetlen, de működik). Három napot adj neki, ha három nap utána az Algo és priznic sem használ, akkor az már nagyon orvosi eset megint.

De a kérdéshez visszatérve, ha neked használ a Coldrex, vegyed, nem zavarják egymást, csak a gyomrodat/májadat ne tedd tönkre, ha hatnak, hagyd abba.

2016. márc. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

együtt nem tanácsos szedni semmilyen gyógyszert. módosíthatják egymás hatását.

én algopiryn helyett nurofent, doritricint javasolnék,. gyömbér teát igyál. a coldrex is jóféle, de embere válogatja, hogy kinek, mi a hatásosabb.

2016. márc. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!