Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyakran vérzik az orrom...

Gyakran vérzik az orrom álmomban. Mármint egyszercsak arra ébredek, hogy ömlik a vér az orromból, mint a Niagara, nem csak kicsit csöpög, és van, hogy percekig nem áll el. Ma pedig napközben is elkezdett vérezni. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
És mindig csak az egyik orrlyukam, van hogy a bal, van, hogy a jobb. Egyébként gyakran fújom az orrom, dehát ugye pl álmomban nem nagyon szoktam, és az a legbizarrabb, amikor arra ébredek, hogy vérzik....aggódjak?
2016. márc. 23. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
47%

Magas vérnyomástól is vérezhet.

De van, aki minden ok nélkül orrvérzős, főleg gyerekeknél gyakori. A férjem is ilyen volt gyerekként, aztán "kinőtte" vagy nem tudom, megszűnt. A kisebb fiamnak is van olyan időszaka, mikor 2 naponta erősen vérzik az orra. Hallottam olyat, hogy valakinek elégették az azt az eret az orrban, ami mindig elpattant és a vérzést okozta.

2016. márc. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

Allergia (pl. szénanátha), fertőzés, gyulladás, rák.


A magas vérnyomás hozzájárul, de sosem a fő és egyedüli oka az orrvérzésnek.

2016. márc. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem mikor náthás voltam volt olyan (rekord) hogy egy nap 8× indult el a az orrom vére de úgy rendesen mint ha beütöttek volna. Elmentem vele orvoshoz kiderült picit magas a vérnyomásom és a pulzusom is adott vérnyomáscsökkentőt és érfelerősítőt is. Mikor megbetegszem akkor még néha előjön de már jóval kevesebbszer (megfázásomként jó ha 1 max 2-szer vérzik a napi 5-6 átlag helyett ) igaz fel kellet szednem érfalerősítőből másfél doboznyit. (az első után fél évig nem volt baj aztán megfáztam megint felvettem egy fél doboznyit elmúlt azóta 1× vérzett az orrom)

Az hogy csak az ennyik orrlyukad az azért van mert éppen azon veszed a levegőt (jobban? vagy csak azon már fogalmam sincs) ez kb 2 óránként változik lehet hogy nagyon ki van száradva a nyálkahártyád. Ha alergiás vagy lehet az az oka és nem is kell aggódni csak cseppenteni fagy fújni ha úgy érzed jönne (persze csak módjával) valami mert ha erőlteted az roncsolja az eret.

Menj el a háziorvosodhoz! Abból még nem volt senkinek sem baja ha nagyon aggódsz kérj beutalót a kardiológiára. (amúgy ha nem mondja akkor nem szokott nagy gond lenni)

Mond el mindent neki!

Remélem tudtam segíteni :D

2016. ápr. 7. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!