Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hörghurutra a házi orvosom...

Hörghurutra a házi orvosom savulin 500mg 5×antibiotikumot írt fel. Elég az 5szem, hogy használjon? (lázam nincs, étvágyammal nincs gond, csak hurutosan köhögök) Szükséges valami kiegészítö gyógyszert szedni?

Figyelt kérdés

#Savulin 500 mg #5×
2016. márc. 24. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
5 napig szedni általában elég és elég napi 1 szem. Ez egy viszonylag új, modern antibiotikum. Más gyógyszert csak úgy szedj mellé, ha megnézed az alkalmazási előiratát, (vagy leginkább megbeszéled az orvossal), mert sok gyógyszerrel nem szedhető együtt.
2016. márc. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Hogy lehet valaki annyira sötét, hogy az orvosa helyett névtelen kitudjakiktől kér egészségügyi tanácsot?
2016. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég, ha az orvos ennyit írt fel, már van olyan antibiotikum is, amiből csak 3 szemet kell bevenni összesen.

Nekem hörghurutra az antibiotikum mellé Elixirum thymi köptetőt is írt fel az orvos, 2 üveggel kellett megennem.

2016. márc. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves màsodik!!Azért tettem fel ezt a kérdést, mert nem voltam tisztàban azzal , hogy 5 nap a kúra ideje vagy több, lànyomnak egy hét volt , azt hittem tévedésböl a doki nem irt fel 2 adagot.Amugy sem foglalkozott velem 5 percnél tovàbb sőt..:/ Úgy, hogy köszönöm a kedves szavaid..A többieknek köszönöm.Esetleg köhögésre valami szirup vagy tea félék?
2016. márc. 24. 14:44
 5/5 Cartilago ***** válasza:
A köhögéstől függ. Ha szárazan köhögsz, akkor száraz köhögésre vegyél valami(levopront). Ha viszont érzeni, hogy le van tapadva, jön fel a "slájm" de nem eléggé, akkor elixirium Thimi, vagy suspensio terpini kanalas, vagy acc. Csak ezekkel a köptetőkkel arra kell vigyázni, hogy estére már ne vedd be, mert szétköhögöd az álmod.
2016. márc. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!