Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet májrák?

Ez lehet májrák?

Figyelt kérdés
Szóval apukám alkoholista, nem kicsit. Az utóbbi időbe észre vettem, hogy nincs saját bőrszíne, hanem vagy piros vagy sárga. Egész nap csuklik, és óránként elmegy hányni. Naponta egy közepes üveg vodkát meg iszik. Egész nap. Vagy 10kg-t fogyott és nem tudja letenni. Azt tudom, hogy alkoholista csak szerintem ez nem állapot. A szeme is picit megsárgult és piros vérfoltok is vannak benne.. Megköszönném a gyors valaszokat. Fontos lenne.

2016. márc. 25. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem feltetlenul majrak, de keszuljetek fel hogy nem sokaig lesz mar veletek. A sargulas egyertelmu jele, hogy a maja tropara ment, es mar keptelen kiszurni a verebol a mergeket. Mivel magatol nem fog sem orvoshoz menni, sem abbahagyni a pialast (mondjuk most mar mindegy is, hogy abbahagyja-e), vagy ti viszitek el, vagy elkezdtek gyujteni temetesre. Nem rosszindulatbol irom, hanem mert lattam ilyen embert 1 honap alatt elmenni.
2016. márc. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nagyon-nagyon rossz állapotban van a mája. Jó lenne ha látná orvos, mérsékelné a piát, és szedne máriatövis kapszulát. Az segíti regenerálódni a májat jó esetben.
2016. márc. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első válaszolóval nem értek egyet. Nekem rokonom tíz évet élt le tök sárgán alkohol miatt míg végül meg nem halt igaz 40 évesen halt meg de akkor is.


Nagypapám szintén alkoholizmusban halt meg őt májzsugor vitte el hatvan valahány évesen.


Apám testvére többszöri látógatója a pszichiátria zárt osztályának mert alkhoolista és delirium tremensben szenved. És még mindig iszok hol elájul hol nem, olyan narancssárga mint a fidesz színe de ez az állapot már 10 éve meg van neki. Orvos szerint még élhet pár évet de nem szabadna innia!


Apád alkohlista/beteg!!! Ha nem megy orvosahoz az az Ő baja nem a család felelőssége meggyógyítani. Viszont a családotoknak is óriási szerepe lehet abban hogy apád kvázi halálra issza magát. Volt régen ilyen kutatás hogy alkoholistát a családtagjai is erősítik igaz nem tudtaosan az ivásban! Ez egyfajta játszma de bonyolult ha érdekel olvass utána.


És a kérdésed hogy májrák e? Hát én azt honnan tudjam? Nem vagyok orvos én a leírásból csak azt tudom hogy ez alkoholizmus és csúnya vége lesz!

2016. márc. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezek elég riasztó tünetek, azonnal orvoshoz kellene mennie.
2016. márc. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy májrák. Így, első blikkre sima májzsugornak mondanám. Hogy mennyi van neki hátra, abba ne menjünk bele. Ismerek 25 éve besárgult masszív piást. Csont és bőr, de esze ágában sincs meghalni.
2016. márc. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!