Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegség az amikor...

Milyen betegség az amikor irok es két egymás után következő betűt felcserélek szavakban?

Figyelt kérdés
Peldaul beetgség. Kb minden második harmadik szoban utolag ki kell javitsak felcserélt betüket.

2016. márc. 25. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:

ha ez gépelés közben történik, akkor csak sietsz és nyilván nem tanult az ember gépírni.


ha rendes kézírással történik ez, akkor diszgráfia tünete lehet. de: én a munkahelyemen és itthon is szinte csak gépen vagy telefonon "írok" és néha nehezemre esik már kézírásban a betűket formálni, egyszerűen az ember elszokik tőle.:)

2016. márc. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gépelésnél történik. Pár évvel ezelőtt nem történt meg, nagyon gyorsan tudtam gépelni, aztan egyszer csak azt vettem észre hogy kezdek betüket felcserélni egymás között.
2016. márc. 26. 00:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyugi, én is felcserélem sokszor, de semmi gond, csak gyorsabban jár az agyad, mint a kezed és azért történik!


Vliágos? :)

2016. márc. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam is megesik...

Szerintem azert lehet, mert tudjuk melyik betű hol helyezkedik el és nem egyesével keresgéljük, illetve ehhez jön még az is hozzá, hogy gyakran ugyanazon ujjunkkal kell lenyomnunk egymást követő billentyűket, holott a másik ujjunk előbb tudja lenyomni a következő utáni billentyűt, mint kellene.

Ezt úgy is lehet értelmezni, hogy bizonyos szavaknál nem praktikus a billentyűzet kiosztása.

Viszont meglátásom szerint az sem lenne jó megoldás, ha a gyakran felcserélt betűk billentyűit messzebb helyeznénk el, hiszen akkor meg a most jól írt szavaknál fordulnának elő hasonló hibák, amik most így nincsenek...

2016. márc. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha gépelés közben, akkor ez tényleg csak annyi, hogy nem tanultál gépírni. gondolj bele, néha laptopot ütöget az ember, néha rendes pc billentyűzetet, néha az okostelefont, ipadet, ebookolvasót. szóval túl sok eszközt kellene megjegyezni...
2016. márc. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem is van ez a felcserélés, mondjuk nem csak gépelés közben. én diszkalkuliás vagyok ami ugye főleg a számokról szól de szerintem nálam ez is annak a tünete, vagy pl hogy felcserélem a jobb-bal kezet
2016. márc. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!