Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kronikusan alacsony vérnyomás...

Kronikusan alacsony vérnyomás esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok. Mindig is alacsony vérnyomásom van/volt, átlagosan 90/70es. Viszont az elmult egy honapban volt mikor 85, de egyre gyakoribb a 80/60as vérnyomás. Nagyon rosszul szoktam ilyenkor lenni, szédülök, összemosodik minden, és a al szememre alig látok.Ezenfellül fáradékony vagyok,és nagyon gyengének érzem magam. Utánna olvastam, a hypotoniának, ami fiatal nők körében alakulhat elő, általában vékony nőknél. De én nem vagyok vékony , 168 cm és 64 kg. Fociztam 6 évig, de a térdem miatt illetve a folytonos fáradékonyság miatt nem tudok már teljesiteni. Kávét nem iszom, mert nem szeretnék rászokni. A kérdésem az lenne, hogy mi a problémám és hogy tudnám ezt kezelni?

#vérnyomás #kor #mit tegyek ellene?
2016. márc. 27. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Igyál több folyadékot, mozogj többet, úszás nem terheli a térded, vagy egyéb mozgásforma, illetve egy alapos kivizsgálás is kellene, keresd fel a háziorvosod.
2016. márc. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Ugyanaz, mint a krónikusan magas vérnyomásnál:

- elmenni dokihoz és kivizsgáltatni magadat, majd

- szigorúan betartani a szakorvos ajánlásait/utasításait!

Házilagos, tüneti kezelésnek csak pillanatnyi előnyei lehetnek, hosszú távon kárt okoz.

Az OKOT kell megkeresni és szakszerű gyógyítással megszüntetni.

2016. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Voltam a háziorvosomnál, de szo szerint kinevetett ! a 90es vérnyomásra azt mondta hogy az én koromban normális, az utobbira pedig hogy igyak sokat. Nem irt fel semmit, kisem vizsgáltatott . Egyébként napi 2és fél litert megszoktam inni, ha nem többet. szoval tényleg nem tudom az okát hogy mitől vagyok igy, de köszönöm a válaszokat. !
2016. márc. 27. 15:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérjél tőle egy vérvizsgálatot, ragaszkodj hozzá. Nemcsak az alacsony vérnyomás a panaszod, hanem a fáradékonyság, gyengeség, szédülés is. Ennek az okát ki kell deríteni! Szülővel menjél, és ne hagyd, hogy hazaküldjön.
2016. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
:) Azota nem foglalkozik velem, miota öngyilkos lettem..5 honapja történt, gyogyszer tuladagolás nem sokon mult hogy tényleg meghaljak. Arra gyanakszom hogy talán felszivodott bennem a sok frontin, és attol vagyok igy?! Nem mosták ki a gyomrom, apum hánytatott meg, ha nem tette volna az orvos szerint biztos hogy meghalok. Az orvoshoz akkor elmentünk, mert én nem voltam magamnál de állitolag mászkáltam, és akkorát estem hogy a fejemet beütöttem az asztal sarkára és azota vagyok igy, de akkor sem küldött kivizsgálásra, ugy jött ki hogy viseljem a következményét a tettemnek.
2016. márc. 27. 18:08
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Cseréld le ezt az idióta orvost!
2016. márc. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6# vagyok.

Ha eljutsz kivizsgálásra megírnád privibe (ott tuti észreveszem) hogy mit csinálnak ilyenkor?

Én 90/60-al tolom, és 80/50-nél rottyon vagyok.

2016. márc. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Így van, az orvos bizalmi állás, az ember egészsége függ tőle, felelőtlen gonoszokra nem hagyhatod az életedet. Érdeklődjetek, melyik orvos jó abban a körzetben. De kivizsgálásokra az iskolaorvos is tovább tud küldeni: vérképre és neurológiára. Biztos nem a frontin, annak azóta már nyoma sincs. De az ütéstől lehet. Ne hagyd annyiban csak azért, mert az orvos hülye. Ilyennek nem lenne szabad praktizálnia.
2016. márc. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Legális lehetőség az évente egyszeri orvos-váltás.

Ha több orvos praktizál lakhelyeden, beszélj velük, melyikük az, aki vállal kórelőzményeddel, előitélet nélkül. Az eddigi orvosod köteles átengedni, lehet nem szivesen teszi, ugyanis ugrik a kártyapénz.

2016. márc. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az orvos váltás nagyon jo ötlet, köszönöm szépen mindenkinek. !
2016. márc. 27. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!