Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit tegyek ha 21 évesen...

Lacca17 kérdése:

Mit tegyek ha 21 évesen komoly mértékben kopaszodom, és az orvosokat nem érdekli, és a világon semmit nem tesznek értem?

Figyelt kérdés
kb 17-18 éves korom óta kopaszodom, már voltam vele több orvosnál, de senkit nem érdekel, voltam magán orvosnál, és hajgyógyásznál is. Eszméletlenül szégyellem magam érte, és így nem kell mesélnem a nőknek se vagyok nagyon kapós.... ami még rátett a dologra, hogy kb 4 hónapja sebek is keletkeztek a fejemen, amik viszketnek, és gennyeznek is, de ezzel se tesz senki semmit, mit tehetek még, kérlek segítsetek rajtam.

2016. márc. 28. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:

A férfias jellegű kopaszodásra sajna tényleg nincs megoldás, feltéve ha ez van neked, mert kvázi normális jelenség férfiaknál.


De ha gennyes sebek is keletkeznek a fejeden, azzal feltétlen menj el bőrgyógyászhoz! Olyan nem lehet, hogy ezzel ne foglalkozzanak!


Ezekre a sebekre mit mondtak a dokik???

2016. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy genetika.

Esetleg endokrinológus?

Próbáld ki a Bánfi hajszeszt, megszünteti a hajhullást és hajnövesztő hatása van. Igaz én lány vagyok, de én is észrevettem,hogy sok babahaj jelent meg a használata után.

A sebekkel pedig fordulj bőrgyógyászhoz.

Ha nem válik be semmi, akkor vágd le az egész hajadat,sok nő szereti a kopasz férfiakat. Fel a fejjel! :)

2016. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt jó lenne tudni, hogy a családban a férfiak mennyire kopaszok. Ha korán elkezdődött náluk is a folyamat, akkor valószínűleg genetikai alapú, amivel nem biztos, hogy sokmindent lehet kezdni, azon kívül, hogy bele törődsz.


A viszkető, gennyedző sebekkel viszont biztos lehet valamit kezdeni. Ha sampon által kiváltott allergiáról van szó, akkor érdemes lenne valamilyen natúr készítményre átállni. Nekem pl a wu2 sampontól voltak hatalmas csalánkiütéseim. Amióta nem használom azóta megszűntek, sőt már 2 éve, hogy natúr vonalon veszek szappant, sampont balzsamot és mindenféle bőrproblémám megszűnt(ekcémás vagyok és emellett nagyon száraz a bőröm is).


Esetleg ezeket a hajnövesztő vitaminokat kipróbálhatod, hátha segít valamit a helyzeten. Vagy koffein tartalmú sampont. Nem biztos, hogy segít, de ártani se fog.

2016. márc. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az egyik orvos szerint sok a férfi hormonom, és kész, a másik szerint a fogam rossz, ezzel elmentem dokihoz, nem is foglalkozott vele! A hajgyógyász szerint megvannak a hajhagymák, de valamiért nem működnek. Az utolsó előtti orvos tétlenül fél órán át bámulta a fejem, és nem tudta mi lehet a baj. A magán orvos a székből ülve azt mondta ideges vagyok, és sok a férfi hormonom, ezzel letudta. A legutolsó vizsgálat szerint tetves a fejbőröm, ami kizárt, mert kb 5 orvos nem vette volna észre? Amellett semmi olyan jele nem volt, azért a kezelést végig csináltam, hátha tényleg a többi orvos volt idióta, de persze hogy a világon semmi nem módosult. A családomban a dús haj a divat az anyai oldalon, az apain meg 50 év felett van kopaszodás. Nekem az alpecin hajsampont mondták, hogy érhet valamit, még nem foglalkoztam vele, mert a belső bajra tippelek egyelőre. Sajnos ezen bajom miatt már kaptam pár szépet, és néztek 35-nek is!
2016. márc. 28. 21:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Már itt leírtak sok mindent . Esetleg próbáld meg a Baba sampont . Mert lehet valamire allergiás lehetsz. Vagy tényleg meg próbálhatod 6-10 milliméteresre levágni. Nekem is az van ha megnő a hajam hosszabbra kb 3.4 centisre elkezd iszonyúan viszketni,. Én se tudom mitől de ha levágom nagyon rövidre , utána semmi baj nincs vele.
2016. márc. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az ötlet jó, és meg is csinálnám, de a fejem jobb oldalán kb 5-10 centi hosszú varasodott seb van már, amit csak a hajam takar el, ha levágom, az utcára se mehetek, és nem csak kopasznak leszek gúnyolva, de szörnyek is már
2016. márc. 28. 21:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezért a fizetésért kevés a jó orvos sajnos. Még egyszer: A sebeidet megnézték, mit mondtak? Tetves is lehetsz, először legalább azt kell kezelni, és a sebeket is.
2016. márc. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!