Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha nincs tünet vérmérgezésre...

Ha nincs tünet vérmérgezésre egy rozsdás tűbe lépés után 4 nappal akkor nincs gond?

Figyelt kérdés

4 napja egy rozsdás tű oldalról beleállt a lábamba pár cm mélyen.

Azonnal kihúztam, de láttam hogy rozsdás volt.

2-3 perccel rá le volt fertőtlenítve.

Azóta eltelt 4 nap és egyáltalán nincs semmi tünet. (se piros képződmények, se tudatzavar, se hőmérsékleti változások)

Sőt magát a sebet is alig találom meg , mert gyógyul. Csak egy nagyon picit fáj ha nyomogatom ,de gondolom ez normális.

Akkor nem kell menni dokihoz újabb tetanusz oltásért?

(Nyilván valamikor megkaptam a kötelező oltást, de most 16 vagyok, az oltást pedig nem tudom mikor kaptam. Nem évült el az oltás azóta?)

Tehát mennyire leszek biztonságban ha nem megyek orvoshoz?



2016. márc. 29. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Bizonyára elmagyarázták neked, hogy nem a rozsda okozza a vérmérgezést, vagy nem ? A rossz berögződés oka a nem megfelelő magyarázat. Régebben, amikor a parasztudvarokban maguk javították a szekereket, akkor a felhasznált vas alkatrészek, patkolás közben kiszedett és elhajigált patkószögek elkallódtak az udvaron, istállóban és összekente őket az akkoriban mindenhol megtalálható lótrágya, ami a tetanusz baktériumok egyik fő forrása. A laza rozsdarétegben a tetanusz baktériumok évekig eléltek és a mezitábas parasztgyerekeket gyakran érte a rozsdás patkószögbe lépés balesete, ami súlyos következményekkel járt.
2016. márc. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tehát ha a rozsdás varrótűnek nem volt köze semmilyen fekáliához , akkor nem okozhat vérmérgezést?
2016. márc. 29. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!