Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől éghet, viszkethet a...

Mitől éghet, viszkethet a bőröm és miért melegszek ki mindenre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Körülbelül egy éve kezdődött ez az egész ,először csak a testem bizonyos területein ,de egy idő után már az egész testemen. Azt vettem észre ,hogy szinte mindnre kimelegszek,legyen az sétálás 2 utcát a boltig , vagy bambulas utan valami hirtelen történő helyzet következtében (pl. valaki melléd oson ,majd megijeszt,esetleg menés közben megbotlás valamiben) s minden ilyen kimelegedes utan égő,viszkető érzés jelentkezik,amit csalánkiütés szeru vörös pöttyök kísérnek. Az állapotot nem feltetlenül a meleg okozza, előfordult már ,hogy hidegben is jelentkeztek a tünetek ,miutan valaminek a hatasara hirtelen kimelegedtem. Néha elojon a fejboromon ekcéma ,ami rá való sampon használata után megszűnik,ezt azért írom le ,mert hátha a két dolog összekapcsolódik,amit kétlek mert ez a fajta ekcema regebben is előjött már ,de akkor nem követték ilyesfajta tünetek. Ezenkívül a kezem szokott néha kiszáradni ,de ezt valószínűleg a gyakori kézmosásomnak köszönhetem. Bőrgyógyásznál jártam már és azt mondták melegre megjeleno csalánkiütés , amire kaptam hisztizin tablettát,de több mont 1,5 hónap szedés utan a tünetek ugyan úgy jelen vannak,próbáltam még kálciumot inni ,ami szintén nem segített.Szóval ,akinek volt már hasonló problémája ,vagy ötlete,hogy múlaszthatom el a neteket ,kérem válaszoljon,előre is köszönöm!
2016. márc. 30. 00:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább allergológiai szakrendelésre mennék, ott egy kicsit többet tudnak segíteni. Addig is kerülj mindenféle illatanyagot és felületaktív anyagot (pl. Sodium Lauryl és Laureth Sulfate), csak babáknak való, illatmentes kozmetikumokat használj. Jobbulást!
2016. márc. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!