Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől viszketek ennyire?

Mitől viszketek ennyire?

Figyelt kérdés
Körülbelül 2 hete erős viszketést érzek a testem több pontján is. Legintenzívebben a hónalj és combtő területén jelentkezik, és apró piros kiütések társulnak mellé. Gondolkodtam, hogy esetleg allergiás reakció lehet valamire, de semmi olyat nem fogyasztottam, amit azelőtt nem. Tisztálkodom rendszeresen, ágyhuzatot is cseréltem, de nem változott semmi. Félek, hogy valami belső szervi probléma lehet a háttérben. Orvoshoz csak jövő héten tudok menni.

2016. márc. 31. 10:28
 1/3 A kérdező kommentje:
2016. márc. 31. 10:28
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet valamilyen tisztálkodószertől, spraytől, kozmetikumoktól is.

Amíg nem jutsz el bőrgyógyászhoz próbáld ki a szappanmentes tisztálkodószereket, vegyél gyógyszertárban mosakodót, sampont, kézmosót, és mást ne használj. Ha allergiás vagy valamilyen kozmetikumra, akkor ettől csökkennie kell a tüneteknek.

2016. márc. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A hónalj és a combtő a kedvenc helye a gombáknak. Canesten krémmel vagy teafaolajjal elég jól el lehet intézni őket. Persze nem biztos, hogy gombásodás, de nekem ez a tippem. Mindenesetre legjobb lenne, ha előbb látná az orvos, mielőtt nekiállsz kezelni, mert ha pl. ekcéma, az elég rosszul reagálna a gombairtó cuccokra...
2016. márc. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!