Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem rég derült ki hogy szívbil...

Nem rég derült ki hogy szívbillentyű zavarom van. És nem tudom hogy ez mit jelent milyen betegség ez? és veszélyes e? vagy műteni kell? mennem kell laborba is és azt olvastam hogy nem minden esetben kell műteni

Figyelt kérdés
2016. ápr. 5. 14:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Rengeteg fajta szívbillentyűbetegség létezik, ennyiből nem lehet megmondani, hogy neked mennyire súlyos. Mit írtak a papírodra?
2016. ápr. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen. 12 éve diagnosztizálták. Elvileg évente mennem kéne kontrollra, de csak 3-szor voltam, mert az élet túl rövid hozzá, hogy ezzel töltsek minden évbe egy napot. Nincs egyébként semmi baja a szívemnek.
2016. ápr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez van rá írva: a kéthegyű billentyű prolapsusa

Gyanított betegség vagy állapot miatt, k.m.n.

És ezeket a vizsgálatokat végezték: EKG végtag és mellkaselvezetéssel, EKG monitorizálás, kontrollvizsgálat,konzílium, pulzoxymetria, EKG kerékpár terheléssel, echocardiographia (M-mód,2D), echocardiographia color doppler, duplex UH, mellkasi erek, aorta)

2016. ápr. 5. 17:11
 4/4 anonim ***** válasza:
A mitralis prolapsus nem súlyos betegség, nem szükséges műteni. Ha van egy kis visszaszivárgás a billentyűk mellett, akkor bizonyos beavatkozások előtt (pl. fogorvos) antibiotikumot kell szedned, de ezt a kardiológus biztos mondta. Időnként vissza kell majd menned kontrollra, de egyébként semmi teendőd nincs vele, ugyanúgy teljes életet élhetsz, mint eddig.
2016. ápr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!